לתרומות הרשמה לניוזלטר

אודות תורת לחימה

חזון התנועה

עמותת תורת לחימה – למען צה"ל, פועלת לחיזוק הזהות היהודית ורוח הלחימה בצה"ל ובמערכת הביטחון.


בעשור האחרון התגברו מגמות שמאל רדיקלי מחוץ ובתוך צה"ל המהוות סכנה גדולה. לדוגמא:


• הכנסת תכני חינוך ומרצים בעלי אג’נדה שמאלית-קיצונית לקצונה הזוטרה והבכירה.


• אימוץ תפיסות רדיקליות, פגיעה ברוח הלחימה, וכבילת ידי לוחמים, בהובלת עיתון הארץ ודומיו.


• טשטוש מגדרי ופגיעה ב”קדושת המחנה” ובמבצעיות


• פגיעה במוקדי היהדות בצה”ל, הרבנות הצבאית והשפעתה, וכן בחיילים דתיים וחרדים, באמצעות שירות משותף וכדומה.


מגמות אלו דורשות טיפול. לשם כך התגבשנו בשנת תשע”ח (2018), כצוות “תורת לחימה” המורכב מאנשים בעלי ניסיון צבאי, תורני וציבורי – בכדי לחזק את הזהות היהודית, ואת רוח וערכי הלחימה.
אנו עושים מאמצים רבים, יחד עם אזרחים, מפקדים וחיילים במילואים, לשמור על צה"ל כצבא יהודי מנצח, ורק בעזרת שותפות עמוקה וממשית - מצליחים בס"ד לראות תוצאות והישגים, ולשמור על צה"ל כצבא יהודי מנצח.

בואו נשמור על צה"ל כצבא יהודי מנצח

צוות

ראשי הארגון

רכזי פעילות

ממליצים

הרה"ג אביגדור נבנצאל שליט"א:

"אבקש להיות נטפל לעושי מצווה...לתמוך בעמותת תורת לחימה למען צה"ל והדברים עומדים בנפשנו...התורה אמרה "והיה מחניך קדוש וגו' ולא יראה בך ערוות דבר ושב מאחריך".בלי סייעתא דשמיא לא נוכל להתקיים.ע"כ הכרחי ודחוף לחזק את הצניעות בצה"ל"

הרה"ג שמואל אליהו שליט"א:

"חברי העמותה היקרה "תורת לחימה למען צה"ל" ,פועלים יומם ולילה ללא לאות למען הרמת קרן התורה וההליכה בדרכיה בתוך צה"ל וזוכים לסייעתא דשמיא ולהשפעה גדולה בציבור ובצבא .מצווה גדולה לסייע בידם בעין טובה ורחבה"

 

 

הישגי הארגון

בעקבות חשיפת ארגון תורת לחימה  התנער צה"ל מ"מסמך התפיסה המגדרית" של הרמטכ"ל  הקודם גדי אייזנקוט.

לאחר שהארגון חשף כי המסמך נמצא באתר היוהל"ם של הצבא, ופעל בנושא על ידי הסברה ציבורית ופגישות עם בכירים - הוסר המסמך מהאתר

במסגרת התנגדות הארגון לפמיניזם רדיקלי, ביקרו אנשי הארגון את דובר צה''ל תא"ל הדי זילברמן  שחשף את שמה של לוחמת צה''ל שהייתה מעורבת במניעת פיגוע בשומרון, תוך עבירה על כללי הצנזורה הצבאית ופגיעה לכאורה בביטחונה של החיילת, וזאת במסגרת קמפיין קידום לוחמות. הצנזור הצבאי תא"ל דורון בן ברק אישר את הטענה וכתב לארגון כי יופקו לקחים.

 

הארגון פעל לביטול התקשרויות של צה"ל עם מכונים שהגדיר האחרון כ"ארגוני שמאל קיצוני", ארגונים אלו פעלו להשפיע על חינוך החיילים והקצונה. ובמקביל - קידם התקשרויות עם ארגונים ציוניים. חלק מהמרצים הנמנים עם השמאל הקיצוני אף הוצאו ממעגל ההרצאות של צה"ל

העלאת המודעות הציבורית לתכנים שהועברו לחיילים במסגרת חיל חינוך, ונתפסו כבעייתיים בארגון, כגון מסע "עדים במדים" בו הוצגה לחיילים דילמה לפיה ייתכן והם ייהפכו בעצמם לנאצים, מיצג שנאה פוליטי כנגד הימין וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ועוד.. בעקבות חשיפות אלו תוחקרו הדברים וטופלו באופן אישי על ידי קצין חינוך ראשי  תא"ל צבי פייראיזן  אשר הודה לנו על פעילותנו בנושא.

בעקבות פעילותנו  הוסר מיצג שהוצג לחיילי צה"ל ובו נערכה השוואה בין היחס לחברה הדרוזית בישראל לבין הנאציזים.

היו שותפים לעשיה ולשמירה על צביונו היהודי של צה״ל

היה שותף