לתרומות הרשמה לניוזלטר

אודות תורת לחימה

חזון התנועה

בעשור האחרון התגברו מגמות שמאל רדיקלי בתוך הצבא המהווה סכנה גדולה לכשלעצמה . לדוגמא:

  • הכנסת תכני חינוך ומרצים בעלי אג’נדה שמאלית-קיצונית
  • אימוץ תפיסות ושפה רדיקלית בהובלת עיתון הארץ וכדו’
  • טשטוש מגדרי ופגיעה ב”קדושת המחנה” ובמבצעיות
  • פגיעה במוקדי היהדות בצה”ל, רבנות הצבאית והשפעתה ובחיילים דתיים וחרדים, שירות משותף וכו’

מגמות אלו דורשות טיפול. לשם כך התגבש בשנת תשע”ח (2018) צוות “תורת לחימה” המורכב מאנשים בעלי ניסיון צבאי, תורני וציבורי.

בואו נשמור על צה"ל כצבא יהודי מנצח

צוות

ראשי הארגון

רכזי פעילות

ממליצים

הרה"ג אביגדור נבנצאל שליט"א:

"אבקש להיות נטפל לעושי מצווה...לתמוך בעמותת תורת לחימה למען צה"ל והדברים עומדים בנפשנו...התורה אמרה "והיה מחניך קדוש וגו' ולא יראה בך ערוות דבר ושב מאחריך".בלי סייעתא דשמיא לא נוכל להתקיים.ע"כ הכרחי ודחוף לחזק את הצניעות בצה"ל"

הרה"ג שמואל אליהו שליט"א:

"חברי העמותה היקרה "תורת לחימה למען צה"ל" ,פועלים יומם ולילה ללא לאות למען הרמת קרן התורה וההליכה בדרכיה בתוך צה"ל וזוכים לסייעתא דשמיא ולהשפעה גדולה בציבור ובצבא .מצווה גדולה לסייע בידם בעין טובה ורחבה"

הרה"ג שלמה אבינר שליט"א:

"ישר כוחה של עמותת "תורת לחימה למען צה"ל" כי צבא צריך עוז וגבורה ולא פחות מזה קדושה וטהרה, וכל המסייע ותורם לעמותה זו יבוא מן השמים על הברכה"

הישגי הארגון

בעקבות חשיפת ארגון תורת לחימה  התנער צה"ל מ"מסמך התפיסה המגדרית" של הרמטכ"ל  הקודם גדי אייזנקוט.

לאחר שהארגון חשף כי המסמך נמצא באתר היוהל"ם של הצבא, ופעל בנושא על ידי הסברה ציבורית ופגישות עם בכירים - הוסר המסמך מהאתר

במסגרת התנגדות הארגון לפמיניזם רדיקלי, ביקרו אנשי הארגון את דובר צה''ל תא"ל הדי זילברמן  שחשף את שמה של לוחמת צה''ל שהייתה מעורבת במניעת פיגוע בשומרון, תוך עבירה על כללי הצנזורה הצבאית ופגיעה לכאורה בביטחונה של החיילת, וזאת במסגרת קמפיין קידום לוחמות. הצנזור הצבאי תא"ל דורון בן ברק אישר את הטענה וכתב לארגון כי יופקו לקחים.

 

הארגון פעל לביטול התקשרויות של צה"ל עם מכונים שהגדיר האחרון כ"ארגוני שמאל קיצוני", ארגונים אלו פעלו להשפיע על חינוך החיילים והקצונה. ובמקביל - קידם התקשרויות עם ארגונים ציוניים. חלק מהמרצים הנמנים עם השמאל הקיצוני אף הוצאו ממעגל ההרצאות של צה"ל

העלאת המודעות הציבורית לתכנים שהועברו לחיילים במסגרת חיל חינוך, ונתפסו כבעייתיים בארגון, כגון מסע "עדים במדים" בו הוצגה לחיילים דילמה לפיה ייתכן והם ייהפכו בעצמם לנאצים, מיצג שנאה פוליטי כנגד הימין וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ועוד.. בעקבות חשיפות אלו תוחקרו הדברים וטופלו באופן אישי על ידי קצין חינוך ראשי  תא"ל צבי פייראיזן  אשר הודה לנו על פעילותנו בנושא.

בעקבות פעילותנו  הוסר מיצג שהוצג לחיילי צה"ל ובו נערכה השוואה בין היחס לחברה הדרוזית בישראל לבין הנאציזים.

היו שותפים לעשיה ולשמירה על צביונו היהודי של צה״ל

היה שותף