לתרומות הרשמה לניוזלטר

ארגון תורת לחימה: "לחשוף את הוראות הפתיחה באש המעודכנות"

בארגון תורת לחימה הפועל לחיזוק צה"ל כצבא יהודי מנצח הגישו בקשת חופש מידע למשרד הבטחון כדי לעיין בהוראות החדשות

נכתב ע"י ערוץ 7 15/11/2021

בארגון תורת לחימה, ברכו על השינויים בהוראות הפתיחה באש, וביקשו אמש ממשרד הבטחון לעיין בהוראות המעודכנות, עליהן הודיע דובר הצבא, וזאת באמצעות חוק חופש המידע.

"אנו מברכים על כל צעד של שינוי ותיקון בהוראות המעוותות המבוססות על מוסר שאינו יהודי ופוגעות יומם ולילה בכוחותינו בגבול עזה, ביו"ש, ובבסיסי צה"ל עליהם חיילינו אמורים להגן", אמרו בארגון והוסיפו: "אנו מדגישים, כי לציבור זכות לעיין בהוראות החדשות, שעדיין לא פורסמו מסיבה שאינה ברורה, ולבחון אם הן אכן תוקנו או שמדובר בשינוי קוסמטי ובצעד שנועד לשכך את המחאה הציבורית הצודקת. אנו נגיש עוד הערב על פי חוק בקשת חופש מידע למשרד הבטחון בנושא".

עוד ציינו, "אנו מחזקים את חיילי ומפקדי צה"ל הגיבורים העומדים על משמרתם במסירות נפש. נזכיר, כי הרמטכ"ל כוכבי הבטיח לעם ישראל צבא קטלני ומנצח, ואנו נמשיך לעמוד על המשמר כדי שכך יקרה".

בתורת לחימה מדגישים כי חרף מות הלוחם בראל שמואלי הי"ד בגבול עזה, עצם הפרסום מצד צה"ל על שינוי ההוראות מתייחס בשלב זה לגנבי אמל"ח ותחמושת, למסיגי גבול בבסיסי צה"ל ובשטחי אש, ולהברחות בגבול הדרומי - ולא להתמודדות מול מחבלים בגבול עזה ובאיו"ש.

כזכור, לאחר סיומה של עבודת מטה שנערכה בצה"ל, הוחלט על שינויים ועדכונים בהוראות הפתיחה באש. ההחלטות אושרו על ידי הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי. השינוי המשמעותי ביותר הוא ההיתר לירות לעבר גנבי אמצעי לחימה ותחמושת בבסיסי צה"ל ובשטחי אש.

חופש הפעולה של החיילים הורחב גם בגבול מצרים, כך שיוכלו לבצע ירי לעבר מבריחי סמים ואמצעי לחימה באזור המכשול הביטחוני החדש בגבול - דבר שנמנע מהם בעבר.

הנהלים החדשים הפתיחה באש החדשים יופצו במהלך הימים הקרובים לחיילים בגזרות השונות, והם אמורים להיכנס לתוקף כבר בימים הקרובים.

בצה"ל אומרים כי הוראות הפתיחה באש מותאמות לתמונת המצב ולאתגרים המבצעיים העדכניים.

בשבועות האחרונים פועלים בצה"ל להטמעת השינויים, ונערכות ההתאמות הנדרשות בהכשרות הרלוונטיות, כך שהחיילים יתודרכו מעתה על בסיס ההוראות המעודכנות בהתאם לגזרה המבצעית.

לקריאת הכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן