לתרומות הרשמה לניוזלטר

בן גביר לגנץ: חיילים ייצאו הביתה בלי נשק?

בעקבות תלונות חיילים לארגון תורת לחימה, פנה ח"כ איתמר בן גביר בשאילתא לשר הביטחון: "איך חייל יוכל להגן על עצמו?"

נכתב ע"י ערוץ 7 03/01/2022

ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) הגיש היום (ב') שאילתה ישירה לשר הביטחון בני גנץ, זאת בעקבות תלונות רבות של לוחמים אשר פנו לארגון "תורת לחימה" ודיווחו כי נשקם נלקח מהם ביציאה הביתה מחשש כי ייגנב מחוץ לבסיס על ידי ערבים.

"חיילים בדרכם הביתה מהווים מטרה נוחה למחבלים ולפעולות חבלה שונות. את החיילים מאמנים חודשים רבים לחתירה למגע, לא יתכן כי חייל שנקלע לאירוע בטחוני לא יכול להגיב מכיוון שנשקו הופקד בבסיס ומעבר לכך אינו יכול להגן על עצמו במקרה דומה. אציין כי החיילים הציפו בפני הארגון את התסכול והאכזבה מחוסר אמון של הצבא", כתב בן גביר ושאל "מדוע מפקירים חיילים? מה משרדך עושה על מנת להבטיח את ביטחונם של החיילים בדרכם הביתה? לשם מה נדרש הנשק באם החייל לא נושא אותו לכל אשר הוא הולך?".

כזכור, פורסם לראשונה כי אגף המבצעים של המטה הכללי הפיץ התראה חריגה לכל יחידות צה"ל, ובה "הנחיות מידיות ליחידות צה"ל בנושא אבטחת כלי נשק בבתים בעקבות מידע על כוונה לגניבה".

הפיקוד העליון דיווח על "כוונות גורמים פליליים לבצע נסיונות לפריצה לבתים במטרה לגנוב נשקים בכל רחבי הארץ".

במסמך, שהגיע לידי ארגון תורת לחימה , ניתנות הנחיות שונות בתחום אבטחת הנשק וכן הנחיה למפקדים "לבחון את נחיצות" יציאת החיילים עם נשק הביתה.

בהקשר לכך, דיווחו בארגון תורת לחימה על עשרות לוחמים וקצינים שפונים אליהם בעקבות הנחיות מפקדי בסיסים לשלול יציאה עם נשק באופן גורף, ולמעשה לנתק את הלוחמים מנשקם, חרף המצב הביטחוני ביהודה ושומרון, בירושלים ובשאר חלקי הארץ.

בארגון אף הציגו בפני קצינים בכירים בצה"ל את הבעיה הערכית בתגובה התמוהה של שלילת נשק מחיילים על ידי מפקדי הבסיסים, אל מול גניבות שמתבצעות בעיקר על ידי בדואים וערבים, לצורך התחמשות "הגיס החמישי הערבי", כלשונם.

לכתבה המלאה בערוץ 7 -לחץ כאן