לתרומות הרשמה לניוזלטר

בניגוד לנהלים: חילול שבת המוני בבסיס צבאי בהשתתפות הרמטכ״ל

אמש, הרמטכ״ל כוכבי נשא דברים ללוחמים במחנה עופר שליד רמאללה − דבריו עברו בשידור חי בניגוד לנהלי צבא ההגנה לישראל ובאופן שפגע בשמירת השבת

נכתב ע"י ערוץ 14 09/04/2022

ברקע גל הטרור הפוקד את ארצנו כבר למעלה מחודש, הרמטכ״ל אביב כוכבי קיים את ארוחת ערב השבת במחנה עופר שליד רמאללה ונשא דברים ללוחמים ולחיילים במקום.

דבריו של הרמטכ״ל קיבלו סיקור תקשורתי מצולם בהזמנת דובר צה"ל. הדבר אינו אירוע מבצעי ובעקבות כך נעשה בערב השבת. בנוסף לכך בחדר האוכל שהו חיילים שהינם דתיים, שומרי שבת ומסורת – מה שגרם לפגיעה בחופש הדת שלהם בניגוד לפקודות צה"ל.

בדובר צה״ל מסרבים להגיב.

"פורום העיתונאים" המייצג עיתונאים דתיים וחרדיים – רואה בחומרה את רמיסת כבוד השבת ומסרו בעניין כי "מלבד הפגיעה בקדושת השבת משום שלא מדובר בפיקוח נפש, קיום תדרוך לעיתונאים בעיצומה של השבת, עולה כדי פגיעה בכתבים צבאיים שומרי שבת ובמערכות תקשורת שומרות שבת שנמצאים מודרים, ואנו מוחים על כך. חברי הפורום קוראים לדובר צה"ל ולרמטכ"ל להתנצל על האירוע ודורשים מדו"צ להפיק לקחים, על מנת שלא תיעשה כל פעילות, שתפגע בכתבים שומרי השבת".

מארגון תורת לחימה נמסר בתגובה על חילול השבת בבסיס צה״ל כי "לא יתכן שהמפקד הבכיר ביותר בצה"ל ירמוס את קדושת השבת בצבא היהודי היחיד בעולם תוך עבירה על פקודות מטכ"ל מפורשות. איזו דוגמא אישית יקבלו מכך פקודיו? לערכים? לפקודות? חובת הרמטכ"ל להתנצל על המעשה בפני פקודיו ולהפיק לקחים".

לכתבה המלאה בערוץ 14 - לחץ כאן