לתרומות הרשמה לניוזלטר

בקורס צבאי: הרצאה נגד הרפורמה

קצינים בקורס מפקדי פלוגות דיווחו על "שיעור אזרחות" חד-צדדי. תורת לחימה: "אג'נדת שמאל בכפיה".

נכתב ע"י ערוץ 7 04/08/2023

ביקורת חריפה של קצינים בקורס מפקדי פלוגות של צה"ל, חניכים ומפקדי צוותים, על "שיעור אזרחות" עם האלוף במילואים פרופסור ישי בר שדיבר לטענתם נגד תיקון מערכת המשפט, ואף נגד החינוך הדתי.

הקצינים, דיווחו לארגון 'תורת לחימה' כי חלק מהמפקדים בקורס הבכיר, בדרגות סגן אלוף, דרשו ממפקד הקורס אלוף משנה חנוך דאובה לעצור את ההרצאה שעוררה מחלוקת עזה בין המפקדים עצמם.

חניכים בקורס, המתעתדים להיות מפקדי פלוגות בצה"ל אמרו: "אין לנו בעיה לעסוק בפוליטיקה אבל שיביאו לקורס גם גורם מאזן בעד הרפורמה. מדובר בתוכן בניחוח פוליטי רע מאד ובלי קשר לקורס".

ב'תורת לחימה' ביקרו בחריפות את נוכחותו של האלוף במילואים ישי בר ומסרו : "מדובר באיש שמאל מובהק, אשר אם היה מביא עימו רק את המקצוע הצבאי לקורס כאלוף בצה"ל, היה ניתן להבין זאת".

"אך בר הגיע במיוחד כדי לכפות את דעתו הפוליטית שאינה ממין הקורס, במסגרת 'שיעור באזרחות' שאינו אלא אג'נדת שמאל בכפיה. מי שאמור לקבל שיעור באזרחות הוא מי שמערבב בין הצבא לבין הפוליטיקה ופוגע באמון הציבור בצה"ל, במיוחד על רקע הכלת הסרבנות, שמעידה כאלף עדים על נגיעות אג'נדת שמאל בתוככי צה"ל, במטה הכללי ובלשכת הרמטכ"ל עצמו שחובתו להוציא את הפוליטיקה מצה"ל", אמרו בארגון.

מדובר צה"ל נמסר "בניגוד לטענות הכתב, המרצה לא הביע עמדה פוליטית. ההרצאה אושרה בצירים המקובלים על ידי הגורמים הרלוונטים, והמרצה תודרך על ידם טרם ההרצאה".

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן