לתרומות הרשמה לניוזלטר

האג'נדה לקידום לוחמות עברה את הגבול

סרן במיל' הרב אביעד גדות מספר לערוץ 7 מהן המשימות הדחופות ביותר שמונחות על שולחנו של דובר צה"ל החדש רן כוכב. ראיון

נכתב ע"י הרב אביעד גדות,ערוץ 7 07/06/2021

תת-אלוף רן כוכב (רנכו) נכנס לתפקידו כדובר צה"ל החדש, במקומו של תת-אלוף הדי זילברמן, אשר כיהן בתפקיד כשנה ותשעה חודשים ומונה לנספח ההגנה בוושינגטון.

סרן במיל 'הרב אביעד גדות מארגון תורה לחימה מספר לערוץ 7 מדוע דובר צה''ל בתפקידו כיום לא תורם לחיזוק רוח הלחימה של צה''ל, ומדוע על מערך הדוברות כולו להתחיל לדבר רק אמת.

"אנחנו חושבים שבמצב היום של צה"ל שיש לו יכולות טכנולוגיות גבוהות ויכולות לחימה מהגבוהות בעולם, הפער המרכזי היום הוא התודעה, רוח הלחימה", אמר הרב גדות. "גוף כמו דובר צה"ל שעוסק בתודעה מתווך בין עם ישראל לצה"ל, חובתו לחזק את רוח הלחימה ולדווח לעם ישראל מה קורה בצבא.

'' אנחנו חושבים שהיום יחידת דובר צה"ל במקום בפער מאוד גדול בנקודה הזו של אמירת אמת ושיקוף המציאות בצה"ל לציבור '.

הרב גדות מקווה שיחידת דובר צה"ל תעשה את התיקון הזה, כלשונו, '' היום קיימים פערים מאוד גדולים שהתחילו אצל דוברים קודמים. יש פה בעיה עמוקה שנמשכת שנים. המכון הישראלי לדמוקרטיה כבר הצביע על כך שיש ירידת אמון "ל".

לאחרונה יצאתם נגד השימוש במילה 'סוכל' במקום 'חוסל' שונה חיסול מחבלים, למה זה כל כך מפריע? נשאל גדות ומשיב: "זו נקודה שבה צריך לעשות מצב על בעיית רוחב. אומר פה בשינוי עמוק שבו מיטשטשת המשימה המרכזית של הצבא- לחסל את האויב, כנראה זה בהשפעת הוראות הפתיחה באש".

גדות נשאל על סוגיית המגדר שתפסה חלק נרחב בשיח בישראל ואמר כי "מי שפותח עיתון במדינה יכול להתרשם שכל לוחם שני הוא אישה. דובר צה"ל קידם לוחמות. האג'נדה הזאת עברה את הגבול כאשר לוקחים קצינה והופכים אותה לפרזנטורית. אנחנו כארגון סייענו ללוחמת שדובר צה"ל עשה עליה סיבוב בניגוד גמור לעמדת הצנזורה הצבאית ".

לראיון המלא בערוץ 7 - לחץ כאן