לתרומות הרשמה לניוזלטר

האלוף אליעזר טולדנו ישתתף בכנס במימון קרן גרמנית-פוליטית

מפקד פיקוד הדרום האלוף אליעזר טולדנו ומפקד עוצבת סיני תא"ל דדו בר כליפא ישתתפו בכנס צבא-חברה במימון קרן גרמנית פוליטית.

נכתב ע"י ערוץ 7 18/11/2021

הכנס השנתי לביטחון לאומי ודמוקרטיה של עמותת "המכון הישראלי לדמוקרטיה" במימון הקרן הפוליטית הגרמנית "קרן קונארד אדנאואר" יתקיים בשבוע הבא בהשתתפות מפקדים בכירים בצה"ל.

הכנס, שיעסוק בנושאים שנויים במחלוקת בחברה הישראלית ובצה"ל, יתקיים בימים שלישי ורביעי הבאים במכון שבירושלים.

בארגון תורת לחימה חשפו בשנים האחרונות את השפעת הקרן הגרמנית הפוליטית על מדיניות צה"ל בנושאים הקורעים את החברה בישראל ומטלטלים את הצבא בשנים האחרונות באמצעות גורמי שמאל דוגמת יחסי דת וצבא, פמיניזם ושירות צבאי, ועוד.

השנה צפוי להגיע לכנס אלוף פיקוד הדרום אליעזר טולדנו ולהופיע כדובר מרכזי, כמו גם תא"ל דדו בר כליפא מפקד עוצבת סיני, שניהם קצינים סדירים.

מארגון תורת לחימה נמסר : "הכנס השנתי לעיצוב הצבא והחברה של ישראל בחסות ארגון השמאל "המכון הישראלי לדמוקרטיה" ובמימון קרן פוליטית גרמנית(!)- קרן קונארד, שממומנת על ידי ממשלת גרמניה. למה יש להם אינטרס לממן כנס על צה"ל בסוגיות צבא-חברה? למה יש שם הרצאות של מפקדים בכירים כאשר הרמטכ"ל כוכבי עצמו הנחה את מפקדי צה"ל להיות ממלכתיים, ולהתרחק מהשנוי במחלוקת ציבורית?

''זו השפעה קשה של ארגוני חוץ עתירי ממון על צה"ל ובתוך צה"ל בשיתוף קצינים סדירים בכירים ביותר. מדובר בכנס פוליטי שמתעצב מתחילה ועד סוף על פי אג'נדה אירופאית-גרמנית בכסף זר תוך דיון מנותק על 'אמון הציבור בצבא'. הנה כי כן, ההשפעות הזרות על צה"ל - קווים לדמותן", חתמו בארגון.

ב"תורת לחימה" טוענים כי הקרן הגרמנית הינה גוף פוליטי המשויך למפלגה הנוצרית-דמוקרטית בגרמניה ומקורותיה הכספיים נשענים בעיקר (מעל 95%) על ידי הממשלה הגרמנית הפדרלית ועל ידי ממשלות המדינות השונות בתוך גרמניה.

לקריאת הכתבה המלאה בערוץ 7- לחץ כאן .