לתרומות הרשמה לניוזלטר

האם הוראות הפתיחה באש יתוקנו?

הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות, יוסי יהושוע, דיווח לאחרונה כי בעקבות גניבות אמצעי הלחימה מבסיסי צה"ל ותקיפות חיילים בתוך שטחי הקו הירוק פועל הרמטכ״ל כוכבי לשנות את הוראות הפתיחה באש במטרה לאפשר ירי גם ללא סכנת חיים.

ו' בתשרי תשפ"א 24/09/20

התוכנית מגובשת עם הפרקליטות הצבאית ותוצג לאישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.
כיום, צה''ל מאפשר ללוחמים בתוך הקו הירוק לירות רק לעבר רגלי גנבי האמל"ח וגם זאת, לאחר דרדור אמצעים ארוך ומסורבל. גם בשטחי יהודה ושומרון נצפים לוחמים מהססים לפתוח באש, וזאת בעקבות הוראות עמומות סביב הגדרת "סכנת חיים". לפני מספר חודשים חשפנו בארגון תורת לחימה מצגת הוראות פתיחה באש, אשר מגדירה בקבוק תבערה כ"נשק שאיננו חם". הדבר עורר ביקורת עזה בתוך ומחוץ לצבא, כלפי ההוראות שנכתבו על ידי פרקליטים צבאיים, רובם חסרי נסיון קרבי או שירות בשטח.

הוראת הרמטכ"ל כעת, ‏יכולה להוות התקדמות במאבק החשוב של העם מול המשפטיזציה ה'נאורה'. אנו רואים בכך הישג של הארגון, ומקווים כי הדבר יבוא לכדי מימוש, חרף כוחם הבלתי מוגבל של המשפטנים.
חייבים להביא לידי ביטוי מעשי את את הרצון של עם ישראל והרמטכ''ל כוכבי לנצח, לעומת ארגוני השמאל וחלק מהמשפטנים, שהינם מנותקים ומעדיפים זכויות אויב על פני חיי האזרחים. רק כך כח ההתרעה של צה''ל ומדינת ישראל יהיה חזק, רק בדרך זו בעזרת ה' ננצח במלחמה, ובכל קרב. אנו קוראים לראש הממשלה לוודא כי היועץ המשפטי לממשלה ידע את מקומו, ולא יסכל את רצון הרמטכ"ל להגן על החיילים ולשפר את ההרתעה שנפגעה.

לקריאת הכתבה בערוץ 7 - לחץ כאן