לתרומות הרשמה לניוזלטר

האם לוחמי צומת תפוח יקבלו גיבוי?

צה''ל מתחקר את האירוע בו נורו אתמול (ג') שני פלסטינים. בארגון תורת לחימה דורשים להעניק גיבוי מלא ללוחמים שפתחו באש.

נכתב ע"י ערוץ 7 12/05/2021

לוחמי סיירת גבעתי ירו אתמול בשני קציני הרשות הפלסטינאית, זאת לאחר שחשדו כי הם מכוונים אקדח אל ישראלים שהמתינו בטרמפיאדה בצומת תפוח.

האירוע עודנו נחקר על ידי צה''ל. בעקבות כך, פנו בארגון תורת לחימה לרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי במכתב ובו בקשה להעניק גיבוי מיידי בקולו ללוחמים.

"אנו מחזקים את ידיך וידי מפקדי צה''ל והכוחות הלוחמים, אל מול האויב הערבי בעיקר בעזה, המשתולל כעת גם בכל רחבי הארץ. אנו מצדיעים לכם ומברכים אתכם כי תחסלו את המחבלים בכל מקום שהם, לבל יעזו להרים ידם כנגד עם ישראל", כתבו בארגון והוסיפו: "אתמול, ירו לוחמי סיירת גבעתי בקציני הרשות הפלסטינית הטרוריסטית, באירוע שהוגדר כ'טעות בזיהוי'.

''מקצועית, הביצוע של הלוחמים נחשב מעולה, במיוחד לאחר שבשבוע שעבר ביצעו המחבלים פיגוע רצחני באותו מקום ובאותה הצומת, בו נרצח הבחור הקדוש תלמיד ישיבת איתמר יהודה גואטה הי''ד, ונפצעו חבריו, ובמיוחד בזמן מתיחות ודריכות בגזרה בה מתחוללים עשרות אירועי טרור ערבי לסוגיו, רק בימים האחרונים".

בארגון ציינו: "לאור הנסיון, קיים חשש ממשי כי על אף גיבוי שרשרת הפיקוד ללוחמים, הפרקליט הצבאי הראשי, אשר הינו חלק ממערכת המשפט הקלוקלת אשר מוסר מעוות מנחה אותה - יציק ללוחמים גיבורים אלה, בדחיפה של ארגונים אנטי ישראליים דוגמת שוברים שתיקה, בצלם, וכדומה. מדובר בתהליך מסוכן מאד, העלול להחליש את צה''ל ואת עם ישראל בזמן לחימה.

''על כן, בהיותך מפקדו של הפצ"ר אנו מבקשים: הענק גיבוי מלא, בקולך, ללוחמים הנפלאים של סיירת גבעתי. הבע מסר חד משמעי, ומיידי, כי תעמוד מאחוריהם ככל שידרש וכי הפצ"ר לא ירים ידו כנגדם".

בתורת לחימה חתמו: "זהו מסר חשוב, אשר גם ישפיע ישירות על פעילותם ותגובתם של הלוחמים באירועים הבאים במסגרת מלחמת עם ישראל בארצו כנגד הטרור הערבי הלאומני, השוטף את מדינת ישראל כולה."