לתרומות הרשמה לניוזלטר

הבריחה מכלא גלבוע: "לא לתפוס את המחבלים, לחסל אותם"

בארגון תורת לחימה רואים בבריחת המחבלים מכלא גלבוע כשלון מערכתי בכל הגישה של מערכת הביטחון ללחימה בטרור הערבי.

נכתב ע"י ערוץ 7 06/09/21

מחדל שב"ס בבריחת המחבלים הערבים הלילה מכלא גלבוע: בארגון תורת לחימה מצביעים על קו מחבר ביחס ארגוני הביטחון המרכזיים, צה"ל, משטרה ושב"ס למחבלים הערבים - דבר ש"מונע ממדינת ישראל את ההגנה הבסיסית על בטחון עם ישראל", כלשונם.

"הבעיה המרכזית היא היחס לאויב. אנו רואים התייחסות הן למחבלים מעבר לגבול, הן למחבלים שמחזיקים תעודות זהות כחולות, והן למחבלים שכבר נתפסו - כאל עבריינים פליליים במקרה הטוב. אין מטרה ותפיסה כוללת של הכרעת אויב זה וכך אנו מוצאים עצמנו עם הוראות פתיחה באש שנכתבו בהתאמה להפגנת אזרחים, או 'הפרות סדר', גורמי פח"ע בערים המעורבות שמחזיקים נשק צבאי ומקבלים לגיטימציה מהמשרד לביטחון פנים, ותנאים מפנקים למחבלים בבתי הכלא, תוך הימנעות מכל צעד מתבקש נגדם, בכדי למנוע את גיבוש וטיפוח הטרור מתוך כותלי הכלא."

בארגון מצביעים גם על בעיה ערכית בסיסית במערכת הביטחון: היעדר לקיחת אחריות על מחדלים וזריית חול בעיני הציבור. "הן במחדלי המשטרה בפרעות התשפ"א, הן באירוע החמור בגבול עזה בו נרצח מטווח אפס הלוחם בראל שמואלי הי"ד שעמד בסמוך למפקד החטיבה, והן במחדל בריחת המחבלים המסוכנים מכלא גלבוע, לא ראינו שום לקיחת אחריות אישית. תמיד תולים את המחדל בבעיות תקציב, תשתית, או כשל נקודתי.

''מדוע לא הופעלה מערכת מיסוך הטלפונים שהותקנה לפני שנה בכלא גלבוע? מדוע לא הופקו לקחים מהמנהרה שהתגלתה בכלא גלבוע ב2014, עליה כתב מבקר המדינה? ב-2004 סיפרו לציבור שכלא גלבוע "שמור יותר מכספות בנק ישראל".

''היום, יותר מתמיד, מבין הציבור בישראל: מדיניות בכירי מערכת הביטחון לקויה, חרף מלאכת הקודש שעושים אנשים מסורים יומם ולילה בצה"ל, במשטרה ובשב"ס. מדיניות בכירי המערכת זקוקה לבקרה ציבורית מעמיקה, בכדי שעם ישראל יוכל לנצח, להכריע ולחסל את אויביו. אנו קוראים לצה"ל ולמשטרה: אל תתפסו את המחבלים, חסלו אותם", חתמו בארגון תורת לחימה.

לקריאת הכתבה בערוץ 7 -לחץ כאן