לתרומות הרשמה לניוזלטר

הוגשה תלונה במשטרה נגד העיתונאי ישראל פריי ששיבח מחבל - "גיבור"

העיתונאי ישראל פריי, המזוהה עם השמאל הרדיקלי, שיבח מחבל שניסה לרצוח חיילים. בארגון תורת לחימה פנו למשטרה.

נכתב ע"י ערוץ 7 12/09/2022

מיכאל כרמיאל, מנהל המחלקה המשפטית בארגון "תורת לחימה", הגיש אמש (א') תלונה במשטרה כנגד העיתונאי ישראל פריי, לדבריו בגין תמיכה בטרור.

התלונה הוגשה לאחר שפריי, המזוהה עם השמאל הרדיקלי, צייץ בחשבון הטוויטר ציוץ המתייחס למחבל מוחמד מינאווי שנתפס בשבוע שעבר רגע לפני ביצוע פיגוע המוני בתל אביב. בציוץ קרא פריי למחבל "גיבור", ואף הוסיף כי "בעולם מתוקן הוא היה מקבל מדליה".

לטענת כרמיאל, "פריי אף עודד את ניסיון הפיגוע ומרחץ הדמים של המחבל באומרו כי חיילי צה"ל הינם 'מטרות לגיטימיות' כלשונו לרצח ומעשי טרור."

"אין צורך להכביר במילים על המסוכנות העולה מדבריו של פריי", מסר כרמיאל בתלונתו, "כעיתונאי הנקרא על ידי כ-60 אלף עוקבים בטוויטר ואלפי גולשים נוספים שאינם עוקביו - נתון פומבי לדברים חמורים אלו המביעים תמיכה ואהדה במחבל שכמעט ועלה בידו לגדוע את חייהם של עשרות אזרחים וחיילים".

כרמיאל מציין כי המשטרה אישרה את קבלת התלונה בתחנת לב הבירה בירושלים, שם הוא מקווה כי תתנהל חקירה בחשד לעבירה על "חוק המאבק בטרור, תשע"ו-2016" באשמת - "פרסום דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו".

בתוך כך, האשימו בארגון את מועמד מפלגת העבודה יאיא פינק, אשר העסיק את פריי בערוץ "דמוקרTV" אשר בניהולו, במתן במה למי שמעודד טרור ורצח חיילים. בארגון תקפו את פינק, רס"ן במיל' המתהדר בשירות המילואים שלו: "‏גם 365 ימי מילואים בשנה ותמונות יח"צ עם מדים לא יכפרו ליאיא פינק על העסקתו של התומך הנאלח ברצח חיילים.", אומרים בתורת לחימה.

יצויין כי בעקבות הלחץ הציבורי כמו גם פניות רבות של הורי חיילים מתנועת "צעדת האמהות", הוחלט בערוץ "דמוקרTV" להפסיק את העסקתו של פריי.

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן