לתרומות הרשמה לניוזלטר

"המחטף של ניסנקורן – התחיל בצה"ל"

בעקבות שינוי הטפסים במשרד המשפטים ל"הורה 1" ו"הורה 2" הודיע ח"כ גפני כי מדובר ב"הפרה שרירותית של החלטת הכנסת".

י"ט בכסלו תש"פ 17/12/19

העיתון 'יתד נאמן' פרסם הבוקר (שני) כי "בעקבות ההחלטה השערורייתית שקיבל שר המשפטים ניסנקורן, לשנות ניסוח בטפסים ממשלתיים באופן הפוגע בסטטוס קוו, הודיע יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני כי יפנה בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט למנוע הפרה שרירותית של החלטת הכנסת"

ח"כ גפני צוטט על ידי העיתון החרדי: "המהלך מנוגד לחוק, זו התנהגות מופרעת של אנשים שלא מבינים כיצד הכנסת עובדת, לא אעבור על כך בשתיקה".

גורמים ביהדות התורה הסבירו כי מדובר בשינוי כיוון משמעותי, היות ונושא המאבק בהשתלטות הלהט"בים על המרחב הציבורי בישראל, היה עד כה טאבו בחברה ובתקשורת החרדית.

בארגון 'תורת לחימה' פנו אל חבר הכנסת, והזכירו לו כי המחטף התרחש כבר לפני שנה וחצי: "אנו מזכירים כי שינוי הטפסים התחיל ללא הצבעה או משאל דמוקרטי, כמחטף באגף כוח האדם של צה"ל באישורו של אלוף מוטי אלמוז, ללא כל סמכות חוקית או מוסרית, וכי התרענו על כך אז בזמן אמת בפני כלל נבחרי הציבור.

העלאת הנושא להצבעה על ידי "יש עתיד" בכנסת שנה וחצי לאחר קביעת עובדות באכ"א מעידה כאלף עדים על שימוש בצה"ל, גוף צבאי היררכי ולא-דמוקרטי שמטרתו להגן על עם ישראל, בכדי לעצב את פני החברה בישראל על ידי גורמים שלא מצליחים לעשות זאת בכנסת.

כישלון ההצעה ברוב גדול מעיד כי רוח העם בישראל נאמנה לטבע, ליצירת הבורא את האדם זכר ונקבה, ולמשפחה הנורמלית: איש, אישה, וילדים".

בארגון חשפו גם את השיטה בה פועלים ארגוני הלהט"ב בצה"ל, בכדי 'לנרמל' את עצמם בחברה הישראלית כולה והציגו קטעי הקלטות וראיונות של פעילים מרכזיים בארגונים אלו:

"בתוכנית 'המהפכה הגאה' של פעיל הלהט"ב והעיתונאי גל אוחובסקי ששודרה ב"כאן" כבר לפני חמישה חודשים, אוחובסקי מראיין סדרת אנשים שמסבירים איך 'המהפכה הגאה' החלה בצה"ל ומדוע דווקא דרכו אפשר להעביר אותה יחסית בשקט. כך למשל, חן אריאלי, סגנית עיריית תל אביב הסבירה כי דווקא בגלל שהצבא הוא "בלב הישראליות", ניתן 'לנרמל' שם את הלהט"ביות, ומשם הרבה יותר קל להמשיך לשאר חלקי החברה הישראלית. כך גם פעילים נוספים הצהירו כי לצה"ל "תפקיד מכריע" בנראות של הקהילה הגאה ושהוא "המנוע המרכזי" למהפכה הגאה."

בארגון חתמו: "אנו קוראים לך לטפל בנושא לא רק מול שר המשפטים ניסנקורן אלא גם מול שר הבטחון בני גנץ והרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי. חובתם לתקן את אשר עיוות אלוף אלמוז ללא סמכות ורשות, להוציא את השנוי במחלוקת מצה"ל ולשמור על הצבא ממלכתי ומאחד."