לתרומות הרשמה לניוזלטר

"המשך הליכי מינוי הרמטכ"ל לוקה בחוסר סבירות"

בפנייה לשר הביטחון בני גנץ, ביקשו אנשי ארגון לביא ועמותת תורת לחימה כי יעצרו את הליך המינוי. אם לא, תוגש עתירה בנושא לבג"ץ

נכתב ע"י מקור ראשון 23/06/2022

ארגון "לביא" ועמותת "תורת לחימה" פנו היום (ה') במכתב לשר הביטחון בני גנץ בדרישה לעצור את הליך מינוי הרמטכ"ל הבא של צה"ל. אנשי הארגון הוסיפו וכתבו כי אם הליך המינוי לא ייעצר, הם יעתרו לבג"ץ בנושא.

במכתב שנשלח על ידי עו"ד אביחי בוארון, יו"ר ארגון לביא, נכתב כי "לפני כשבוע, על רקע המשבר הפוליטי ההולך ומתגבר, התחלת בהליכים בהולים למינוי הרמטכ"ל הבא של צה"ל, אף שזה האחרון צפוי להיכנס לתפקידו רק בעוד כשבעה חודשים", כאשר לטענת אנשי הארגון "בנסיבות המתוארות המשך הליכי מינוי הרמטכ"ל על ידך בעת הנוכחית לוקה בחוסר סבירות".

עו"ד בוארון הזכיר כי רק אמש הבהירה היועצת המשפטית לממשלה, עו"ד גלי בהרב מיארה כי "בתקופת בחירות יש להימנע ממינויים בכירים שאינם במסגרת הליך תחרותי, אלא אם קיים צורך חיוני באיוש מיידי של המשרה באופן קבוע, ולא ניתן למצוא לכך פתרון סביר והולם אחר בנסיבות העניין".

בארגון אומרים כי למרות הודעת היועמ"שית, הודיע גנץ כי ימשיך בהשלמת הליך המינוי כבר בכנסת הנוכחית. לאור זאת, כתב עו"ד בוארון: "אבקשך לחדול לאלתר מכל ההליכים הקשורים למינוי הרמטכ"ל ומכבילת ידיו של שר הביטחון הבא במינוי הרמטכ"ל ללא צורך. ככל שלא תתקבל הודעתך כמבוקש, יעתרו מרשותי לבג"ץ".

לכתבה המלאה במקור ראשון - לחץ כאן