לתרומות הרשמה לניוזלטר

הפתרון של צה"ל לגניבות: חיילים בלי נשק

מפקדי בסיסים נתנו הוראה לקחת מהחיילים את הנשק לפני היציאה הביתה, בגלל תופעת גניבת כלי נשק ברחבי הארץ. תורת לחימה: "כישלון ערכי של הממשלה ובכירי מערכת הביטחון".

נכתב ע"י ערוץ 7 31.12.21

אגף המבצעים של המטה הכללי הפיץ בימים האחרונים התראה חריגה לכל יחידות צה"ל, ובה "הנחיות מידיות ליחידות צה"ל בנושא אבטחת כלי נשק בבתים בעקבות מידע על כוונה לגניבה".

הפיקוד העליון מדווח על "כוונות גורמים פליליים לבצע נסיונות לפריצה לבתים במטרה לגנוב נשקים בכל רחבי הארץ".

במסמך, שהגיע לידי ארגון תורת לחימה , ניתנות הנחיות שונות בתחום אבטחת הנשק וכן הנחיה למפקדים "לבחון את נחיצות" יציאת החיילים עם נשק הביתה.

בארגון תורת לחימה מדווחים על עשרות לוחמים וקצינים שפונים אליהם בעקבות הנחיות מפקדי בסיסים לשלול יציאה עם נשק באופן גורף, ולמעשה לנתק את הלוחמים מנשקם, חרף המצב הביטחוני ביהודה ושומרון, בירושלים ובשאר חלקי הארץ.

"כל מי שלוחם חייב להגן על האזרחים והמדינה גם מחוץ לבסיס, בשביל זה מכשירים אותנו במשך כל ההכשרה. בנוסף, אנו צריכים לשמור גם על עצמינו מחוץ לבסיס אם ינסו לתקוף אותנו כי אנחנו במדים, ויש תקיפות חיילים", אמר יותם, לוחם בהכשרה בזרוע היבשה.

חברו דוד הוסיף: "כלוחם לאחר טירונות 05 שנמצא כרגע באימון מתקדם, שהיציאות שלו בסופי השבוע ('שושים') ברור לי שקיים צורך בנשק לסימון המטרה הייעודית של לוחמים בצה"ל, כל מטרתם להגן על האזרחים במדינה ואין להם את האפשרות הזאת בלי הנשק."

איתן, לוחם אחר שגר בירושלים ציין: "עברתי אימוני קרב מגע, קליעה וכושר קרבי. אני גר בירושלים בה משתוללים פורעים ערבים מדי יום, ועדיין אני לא מורשה לצאת עם נשק הביתה. התחושה היא פשוט של ביזיון."

בארגון תורת לחימה עמדו השבוע מול מספר קצינים בכירים והציגו את הבעיה הערכית בתגובה התמוהה של שלילת נשק מחיילים על ידי מפקדי הבסיסים, אל מול גניבות שמתבצעות בעיקר על ידי בדואים וערבים, לצורך התחמשות "הגיס החמישי הערבי" כלשונם.

"מול אויב ערבי המרים ראשו בכל רחבי הארץ, הנשק הוא לא הבעיה אלא הפתרון. אכן, קיימת אוזלת יד חמורה של ממשלת ישראל, ושל בכירים בצה"ל ובמשטרת ישראל שגורמת לערבים להתחמש מנשקי צה"ל המצויים בשפע בערים ובכפרים הערביים. דווקא משום כך, חובה לאפשר ללוחם לנוע עם נשקו ולהגן על עצמו ועל אזרחים הסובבים אותו", הוסיפו בארגון.

מדובר צה"ל לא נמסר תגובה

לכתבה המלאה בערוץ 7 -לחץ כאן