לתרומות הרשמה לניוזלטר

הרב אביעד גדות: חוק הרב הצבאי - בזכות גדי איזנקוט

אנו "מודים" לח"כ גדי איזנקוט ולרונן מנליס עוזרו לשעבר. לשניהם תרומה חשובה בקידום חוק הרבצ"ר

נכתב ע"י ערוץ 7 24/12/2022

חוק הרבצ"ר אותו הגינו בארגון תורת לחימה, גובש על ידי השר הנכנס ח"כ בצלאל סמוטריץ' כבר ב-2018, למניינם.

מה שעורר אותנו לקדם את עצמאות הרבצ"ר, זו התנהלותו של הרמטכ"ל הקודם גדי איזנקוט, יחד עם עוזרו דאז, ולימים דובר צה"ל, רונן מנליס.

מתנהל כעת קמפיין שקרי נגד 'חוק הרבצ"ר, כאילו שהרב הצבאי כאלוף בצה"ל לא יהיה כפוף לרמטכ"ל. זה שקר גס. בדיוק כפי שהפצ"ר כפוף לחוק, הרב הראשי כפוף להלכה, וצבאית הוא כפוף למפקדו - הרמטכ"ל.

כפי שזכור לכולנו, גדי איזנקוט כרמטכ"ל, קידש מלחמה נגד הרבנות הצבאית ומה שהיא מייצגת ופגע אנושות בצביונו היהודי של צה"ל ובחיילים שומרי מצוות.

זה התחיל בכריתת ענף תודעה יהודית שהקים הרבצ"ר הקודם הרב אבי רונצקי זצ"ל, בחסות קמפיין 'הדתה' שהתחיל בצה"ל בשיתוף דובר צה"ל, ומשם התפשט למשרד החינוך ושאר מערכות המדינה, איסור וביטול שיעורי תורה בצה"ל, קידום פקודת "השירות המשותף", ואג'נדת יוהל"ם, גילוח מסיבי של זקנים של חיילים שומרי מצוות, שירותים משותפים, והכל תוך הצרת צעדיהם של רבנים צבאיים בשטח ובטקסים, וקידום מזדחל של השפעות רפורמיות בצה"ל.

בג"ץ לפגיעה בקבורה הצבאית התקבל, וכיום על הפרק 2 בג"צים להכנסת חמץ בצה"ל ולהמשך ערבוב המינים ביחידות צבאיות אחרי הדרת שומרי מצוות מוצהרת מחיל התותחנים וחיל האיסוף הקרבי.

כמובן, דרגות ומעמד לא מספיקים. חובה למנות רב צבאי שלא נכנע ללחצים פוליטיים, ומבצע עבודה הלכתית שמקובלת על רבני ישראל וגדולי תלמידי החכמים. החוק החדש מאפשר ניטרול של לחצים פוליטיים אלו, וחובת כל רב צבאי, להיות נאמן לתפקידו הצבאי והרבני.

אנו התבוננו בפער העצום בין ימי הזוהר של הרב הראשי הראשון לצה"ל, האלוף הרב שלמה גורן זצ"ל, לבין החולשה העצומה במוסד הרבצ"ר כיום, והחלטנו לעשות מעשה.

החוק, שזכה לברכתם של גדולי רבני הציונות הדתית, לא היה מתגבש ומתקדם ללא מי שכתב ויזם אותו כ'חוק מראה' ל'חוק הפצ"ר', חבר הכנסת הנמרץ, השר הנכנס בצלאל סמוטריץ' - שהזהות היהודית של מדינת ישראל וצה"ל, והצלחת הצבא - עומדים לנגד עיניו מיום כניסתו לכנסת.

איזנקוט ומנליס שמקוננים עכשיו על החוק, צריכים להתבונן במראה ולטפוח לעצמם על השכם, יש להם חלק במצווה.

למאמר המלא בערוץ 7 - לחץ כאן