לתרומות הרשמה לניוזלטר

הרב שמואל אליהו: "אם נספק להם מים, חשמל וכסף - זו הכנה לסבב הבא"

הרב אליהו הסביר כי יש להפיל על תושבי עזה פחד ואימה. "אם הם לא ירעדו מאיתנו - לא יהיה אפשר לגור בירושלים ובתל אביב"

נכתב ע"י ערוץ 7 30/10/23

רבה הראשי של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית הרב שמואל אליהו סבור כי תוצאות הלחימה מראות שלא דיברו מספיק על המוסר היהודי, גם בציבור הדתי וגם בציבור החילוני, וצריך לדבר על זה עוד ועוד.

בראיון עם מנכ"ל הארגונים חותם ותורת לחימה, הרב אביעד גדות, אמר הרב אליהו שיש קשר בין המחלוקת שהייתה בתוך עם ישראל לבין המלחמה.

"המחולקת שהייתה לפני שמחת תורה הייתה נוראה. הגמרא אומרת שכשיוצאים למלחמה מתוך מחלוקת - נכשלים, וכשיוצאים למלחמה מתוך חיבור - מנצחים. יצאנו למלחמה מתוך מחלוקת והיה כשלון ועיוורון גדול. עכשיו אנחנו מאוחדים - ועכשיו אנחנו הולכים ומנצחים את האויבים הרעים הללו".

בהתייחסות למלחמה עצמה אמר הרב אליהו, "קראתי דברים שכתב חוקר צבאי ואמר כי ביום הראשון של המלחמה היו צריכים להיות בעזה 50 אלף הרוגים. אני חושב שהוא צודק. רק כך הם יבינו שכדאי להם להחזיר את כל החטופים. זו השפה שהם מבינים. וכל עוד לא נדבר בשפה הזאת - הם ימשיכו בתוכניות שלהם לטבח יותר גדול ונורא. אם נספק להם מים, חשמל וכסף - נעזור להם להתכונן לסבב הבא של הרצח והטבח. אנחנו חייבים להפיל עליהם אימתה ופחד, אם הם לא ירעדו מאיתנו, לא יהיה אפשר לגור סביב רצועת עזה. לא יהיה אפשר לגור בירושלים, וגם לא בתל אביב".

עוד הוסיף הרב בשיחה, "רוב הציבור ידוע שיש זוועות, הוא לא מבין את גודל הזוועות. ה'מזל', הוא שהמחבלים צילמו את הטבח בשביל להראות בעולם, כדי ללמד את כל העולם המוסלמי לאמץ את השיטות שלהם. אחרי הפעולה שלהם כל העולם מאוים מטבח. אירופה מאוימת, ארה"ב מאוימת והעולם התרבותי מאוים. כל העמים הללו שחוששים מהתפרצות של טרור אסלמי במדינות שלהם חייבים להבין כי הפתרון לכל הזוועות האלה יבוא רק כאשר האנושות תלמד את הערכים של עם ישראל, ערכים של אנושיות, של 'ואהבת לרעך כמוך'".

"מכיוון שעם ישראל מתקיים רק בארץ ישראל. ויתור על ארץ ישראל הוא ויתור על עם ישראל. וויתור על עם ישראל הוא ויתור על האנושית והתרבותיות של כל העולם כולו. המאבק שלהם הוא מאבק כנגד האנושיות. מאבק בין פראות ברברית לבין האנושיות. המוסלמים רוצים שכול העולם כולו יתנהל בצורה הברברית שלהם. שהעולם יתנהל כמו אל-קאעדה, כמו דאעש. אנחנו נאבקים בברבריות הזאת, זה תפקידנו. זה התפקיד של עם ישראל, וזה יכול להתקיים רק בארץ ישראל. אלו שלושה דברים שאחוזים זה בזה. עם ישראל, ארץ ישראל והערכים שלנו שמקורם בתורה. אי אפשר בלי ארץ ישראל, ומכאן כל המאבק של החמאס כנגד התיישבות עם ישראל בארצו", הסביר הרב אליהו.

בהמשך השיחה בין הרב אליהו לבין הרב גדות, שוחחו השניים גם על המוסר שצריך ללמוד בעקבות המלחמה, על הייחס של יהדות העולם לישראל, וכן על דברי חיזוק לחיזוקם של החיילים.

השיח נערך כחלק מסדרה חדשה שמפיקים ארגון חותם וארגון תורת לחימה בעקבות המלחמה. זאת בנוסף לסדרת סרטונים קצרה שמוציא ארגון חותם בימים אלה לחיזוק רוח הלחימה בצה"ל בהם משתתפים רבנים שונים שנותנים את הזווית שלהם ללחימה.

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן