לתרומות הרשמה לניוזלטר

הרב שרקי נגד פניית הרבנים לרמטכ"ל: "לא נותן פתרון"

בעקבות הכוונה להכניס לוחמות לחטיבות החי"ר, ראשי ישיבות ומכינות יוזמים פנייה לרמטכ"ל כוכבי כדי ליצור חטיבות נפרדות. הרב שרקי: "זה לא נותן פתרון אמיתי"

נכתב ע"י סרוגים 27/09/2022

בעקבות כוונת הרמטכ"ל אביב כוכבי, להכניס לוחמות לחטיבות החי"ר, רבנים סרוגים העומדים בראשות ישיבות ומכינות, צפויים לפנות לכוכבי ולבקש ממנו להקים 3 חטיבות נפרדות, כדי שתלמידי הישיבות והמכינות ישרתו בהן.

בעצם כוונתם לפנות לרמטכ"ל ליצור חטיבות נפרדות, הרבנים בעצם משלימים עם המהלך של כוכבי, ומנסים למזער נזקים.

מי שמתנגד למהלך של הרבנים, הוא הרב אורי שרקי, שאומר כי ההצעה של הרבנים נועדה לפתור בעיה נקודתית ובכל מקרה לא תיצור את המציאות ההלכתית הנדרשת.

בשיחה עם גורמים בארגון 'תורת לחימה', אמר הרב שרקי: "המניעה להכניס בנות לחטיבות לוחמות היא עניין ערכי ולא רק הלכתי. לכן הוא נוגע לא רק לחייל הדתי אלא זו פגיעה בשורשי המוסריות, הפוגעת בצה"ל כולו ובחברה הישראלית כולה. ערך הצניעות נוגע להכרתו של כל אדם ישר, וברור שאי אפשר שיישמר בתנאי לוחמה".

הרב שרקי מוסיף כי "גם לו הנחנו שזה נוגע רק לחייל הדתי – שערכיו מוצגים כאן כחולשה ולא כמקור של עוצמה – אין ביצירת חטיבות נפרדות שום פיתרון לחייל המסורתי או החילוני שערך הצניעות חשוב לו, וגם לא לחייל הדתי היוצא לקצונה".

לסיכומו של דבר אמר הרב שרקי: "יצירת חטיבות לדתיים בלבד, היא ניסיון לפתור בעיה נקודתית על חשבון הערך של צה"ל כצבאו של כל העם".

לכתבה המלאה בסרוגים - לחץ כאן