לתרומות הרשמה לניוזלטר

חילול השבת במחנה עופר: הרמטכ"ל כוכבי התנצל בפני חיילי הגדוד

בעקבות מסיבת העיתונאים שערך הרמטכ"ל בסעודת השבת הגדודית, רא״ל אביב כוכבי הביע את התנצלותו בפני מפקדי וחיילי הגדוד.

נכתב ע"י ערוץ 7 24/04/2022

בלשכת הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי מתייחסים לראשונה להתנהלותו של הרמטכ"ל באירוע ששודר בשידור חי ממחנה עופר בשבת.

כזכור לפני כשבועיים בעיצומו של גל הטרור מסר כוכבי הצהרה לתקשורת בזמן סעודת השבת במחנה עופר. הרמטכ"ל לקח אחריות על המעשה המנוגד לפקודות אשר עורר תמיהה רבה בציבור ובקרב בכירים במערכת הביטחון, ואף התנצל בפני חיילי ומפקדי גדוד 636 בפניהם הופיע במהלך השבת אל מול מצלמות כלי תקשורת שזומנו מראש.

כוכבי התנצל בעצמו, כמי שהוביל את האירוע, ובלשכתו כתבו לארגון תורת לחימה: "טעינו בכך ששיחת הרמטכ"ל צולמה ושודרה לאחר כניסת השבת. הרמטכ"ל הביע את התנצלותו בפני מפקדי וחיילי הגדוד."

בפניה לרמטכ"ל כתבו ראשי תורת לחימה, הרב איתי אסמן והרב אביעד גדות: "אנו בטוחים כי הינך עוסק במלאכת הקודש של ביטחון ישראל יומם ולילה, שבת וחול, ועל כך עם ישראל כולו מעריך אותך. דווקא משום כך, הזדעזענו עד מאד לדעת במוצאי שבת קודש כי בחרת לחלל את השבת, תוך עבירה על הוראות הפיקוד העליון המפורשות, על הנורמות בצה"ל, ותוך כפיית המעשה החמור על חיילים שומרי שבת".

 

הם הוסיפו וכתבו לכוכבי: "התנצל בקולך. שמש דוגמא למפקד שיודע לכבד את עצמו ואת חייליו ולהודות בטעות. על תיקון כזה אמרו חז"ל כי אפילו זדונות נהפכים לזכויות, קל וחומר שגגות. וזכות שמירת השבת תצטרף לזכויות הרבות שלך ושל צה"ל כולו – בקיום מצוות עזרת ישראל מיד צריו ובהגנה על מדינתנו מדינת ישראל."

בעקבות התנצלות כוכבי, בארגון תורת לחימה מסרו לערוץ 7: "אנו מקווים כי חילול שבת בוטה זה לא יחזור על עצמו. הרמטכ"ל גילה גדלות נפש בהודאה בהתנהלות החמורה. זכות שמירת השבת כהלכה, ולהבדיל כפקודה, תעמוד לחיילי ומפקדי צה"ל המוסרים נפשם למען ביטחון ישראל יומם ולילה, שבת וחול."

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן