לתרומות הרשמה לניוזלטר

ח"כ אלוף במיל' יואב גלנט: נלחמתי בשם ה' צבאות

בכנס השקת השדולה לשמירה על זהותה וצביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, השתתף ח"כ יואב גלנט שסיפר על זהותו היהודית כאלוף בצה"ל.

נכתב ע"י ערוץ 7 22/02/2022

ביום ב' השבוע , התקיים בכנסת כנס השקת השדולה לשמירה על זהותה וצביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית בהובלת ח"כ מירי רגב, ח"כ דודי אמסלם (ליכוד) וח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית), וביוזמת אביחי בוארון.

במסגרת הכנס, שיתף ח"כ ואלוף במילואים יואב גלנט, שר החינוך לשעבר, את המשתתפים בסיפור האישי של משפחתו, ובתודעה היהודית שמובילה אותו כבכיר בצה"ל:

"מי שמכיר את ההיסטוריה היהודית מבין שעם ישראל שרד אלפיים שנה בזכות המסורת ובזכות תפילה שלוש פעמים ביום לכיוון ירושלים. עם ישראל והמנהיגות שלו, הרבנות, במשך אלפיים שנה הצליחו להוות סמכות רוחנית. זה היה העוגן כשלא היינו בארץ ישראל."

גלנט הוסיף: "אני מכיר בכך. כולנו בניהם של עולים חדשים וזה אומר שכולנו היינו דתיים, אחרת לא היינו מגיעים הנה כיהודים. סבתא של אמי ברחה מהנאצים ולא שרדה את המסע כי סרבה לאכול מזון לא כשר. בכל המקומות שהייתי בצבא, בכל הפעילויות והמבצעים תמיד זכרתי שחוץ מזה שנלחמתי למען עם ישראל וערכי מדינת ישראל, אני גם שליח של דורות, בשם ה' צבאות."

גלנט חתם בפסוק מישעיהו: "מִמִּזְרָח֙ אָבִ֣יא זַרְעֶ֔ךָ וּמִֽמַּעֲרָ֖ב אֲקַבְּצֶֽךָּ, אֹמַ֤ר לַצָּפוֹן֙ תֵּ֔נִי וּלְתֵימָ֖ן אַל־תִּכְלָ֑אִי הָבִ֤יאִי בָנַי֙ מֵרָח֔וֹק וּבְנוֹתַ֖י מִקְצֵ֥ה הָאָֽרֶץ" והוסיף: "זה קיבוץ הגלויות וזה מה שארץ ישראל עושה היום."

הרב אביעד גדות, מנהל ארגון תורת לחימה שהשתתף אף הוא בכנס הזכיר כי לפני כשנתיים התקיים באותו מקום בכנסת כנס "השדולה החילונית" של ח"כ עמר בר לב (העבודה) בנושא "ההדתה בצה"ל", אליו הגיע בהפתעה חברו ויו"ר הארגון הרב איתי אסמן והוכיח את אנשי השמאל הקיצוני על מסע השנאה שלהם כנגד היהדות והמסורת, והפגיעה בצה"ל ובמשרתיו.

גדות אמר: "לצערי אותה שדולה הזויה - הפכה היום לממשלה רעה, הנשענת גם, תוך רמייה, על אויבי ישראל. בעוד מספר ימים צפויה נשיאת העליון אסתר חיות לאשר הכנסת חמץ לבסיסי צה"ל בפסח ולפגוע ברצון ובערכי העם. אנו חייבים להחזיר את השלטון לעם ישראל, שאוהב את התורה ורוצה יהדות. המפתח הוא חיזוק הזהות היהודית. אני מאחל כי השדולה הזאת - תהפוך בעזרת ה' לממשלה במהרה, שתדע בלי להתבלבל ליצור סדר יום יהודי-לאומי".

בארגון תורת לחימה פועלים בין השאר להחזרת שם שמיים לשיח הצבאי, ולבלימת ניסיונות למנוע מקצינים בצה"ל להזכיר את הקב"ה בנאומים ובדפי הקרב.

בחודש שעבר אף פרסם הארגון ראיון עומק של הרב אביעד גדות עם לוחם הפלמ"ח ואלוף מלחמת ששת הימים ישעיהו (שייקה) גביש, בו סיפר גביש על אמונתו ועל מה שגרם לו להזכיר את הקב"ה בדף הקרב עם פתיחת המלחמה "אני חש וחשתי גם אז שבמשפט הזה אני מבטא את מה שחושבים אנשים רבים, וחלקם אומרים וחלקם לא אומרים, אבל זה מה שמוביל אותנו, האמונה והרגשה שאתה לא לבד, וזה מה שהוביל אותי לכתוב 'ויהי אלוקים עמכם', בהחלט".

לכתבה המלאה בערוץ 7- לחץ כאן