לתרומות הרשמה לניוזלטר

ייפסקו הרצאות גל אוחובסקי בצה"ל?

בארגון תורת לחימה דורשים מצה"ל להפסיק את העסקתו של פעיל הלהט"ב בבסיסי הצבא כמרצה.

נכתב ע"י ערוץ 7 02.11.2021

סערת גל אוחובסקי: ארגון תורת לחימה חשף אמש (שני) כי נשיא "איגי" ופעיל הלהט"ב גל אוחובסקי, מרצה לקצינים בכירים בצה"ל במסגרת קורס מב"ל (המכללה לביטחון לאומי) לדרגות תת-אלוף.

בארגון פנו אל הרמטכ''ל ודרשו ממנו להודיע כי הרצאותיו של אוחובסקי לקצונה הבכירה ייפסקו.

''זהו כתם מוסרי על צה"ל וחרפה. הודע עוד הערב כי הרצאותיו ייפסקו לאלתר וכף רגלו לא תדרוך בשערי צה"ל, בהתאם לערכי צה"ל", אמרו אנשי תורת לחימה.

תגובת דובר צה״ל: ''הפנייה התקבלה בלשכת הרמטכ״ל ותיענה במישרין לפונה''.

כזכור, אמש התפטר גל אוחובסקי מתפקידו כנשיא ארגון "איגי" לנוער להט"ב, בעקבות עדויות שפורסמו בכאן 11 ולפיהן אוחובסקי כפה את עצמו על אחרים.

העדויות של שני הגברים סיפרו שאוחובסקי לכאורה כפה עצמו עליהם בניגוד לרצונם במהלך מפגשים מיניים ואף פעל בכוח ובאלימות.

לקראת שידור הכתבה בכאן 11, אוחובסקי עזב את קבוצות ווטסאפ של קהילת הלהט"ב שבהן היה חבר. לפני עזיבתו כתב בהן: "חברים. זה רגע מאוד קשה בחיי. ולכן מעדיף שתנהלו את הדיונים עליי בלעדיי. אני יוצא בינתיים. משאיר לעיונכם את התגובה המלאה שלי לכתבה. התאגיד בחרו לערוך אותה. אני מתכוון לכל מילה שכתובה בה".

מטעמו של גל אוחובסקי נמסר: ''לגבי המקרה הראשון: עד רגע הפניה מכם לא ידע גל דבר על תחושותיו של חבר הקהילה. מתוך הבנה ורגישות גל מבקש להתנצל מעומק ליבו בפני האדם על התחושה הרעה שנגרמה לו.

''באשר לעדות השניה: בניגוד למה שמחייב הדין וכללי האתיקה, לא הועברו מצד התאגיד שום פרטים לגביה, ואין לו דרך להגיב או להתגונן בפני אירוע שלא פורט בפניו. אך כאמור, מרגע שזו התחושה, הוא מתנצל גם בפני המעיד השני.

''כמי שהקדיש את חייו לקהילה החליט גל כי אחריותו מחייבת אותו להפסיק את פעילותו כנשיא איגי, ארגון הנוער הגאה. הארגון הוא מפעל חייו, והוא אינו מעונין שרבב ידבק בארגון הנהדר הזה'', לשון התגובה.

לקריאת הכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן