לתרומות הרשמה לניוזלטר

כנס אנשי המילואים ה-2 של 'תורת לחימה'

"צה"ל מרתיע, או מורתע?" אלוף (מיל') עוזי דיין : עוזי דיין: "הדרך הטובה ביותר לנטרל מחבל - היא להרוג אותו" סגן הרמטכ"ל לשעבר, האלוף במיל' וח"כ עוזי דיין הרצה בכנס אנשי המילואים של תורת לחימה.

כ"ז בטבת תשפ"א 11/01/21

האלוף במיל' וח"כ עוזי דיין, אשר היה סגן הרמטכ"ל ואלוף פיקוד המרכז, השתתף כדובר מרכזי בכנס אנשי המילואים ה-2 של 'תורת לחימה', שיעסוק בבעיית הוראות הפתיחה באש, בה נתון צה''ל בתעסוקה ביהודה ושומרון, ובחזיתות האחרות.

 

דיין הציב עמדה ברורה, הקוראת לחיסול מחבלים בכל מפגש בין לוחמי צה''ל לטרוריסטים, וזאת במקום ההוראה העמומה "לנטרל" את המחבלים או "להסיר את הסכנה".

כנס 'תורת לחימה' ה-2 שיתקיים הערב, בהשתתפות אלפי אנשי מילואים, יעסוק בבעיית הוראות הפתיחה באש תחת הכותרת: "צה"ל מרתיע, או מורתע?"

בארגון פנו באופן רשמי לדובר צה''ל והציעו לשלוח נציג בכיר שיסביר את תפיסת הפיקוד הבכיר הנוכחי של צה''ל, במסגרתה סופגים חיילים ביהודה ושומרון בקבוקי תבערה, אבנים, סלעים וזיקוקים מצד מחבלים - ללא מענה.

בדובר צה''ל החליטו שלא לשלוח נציג, אך סרבו לפרט את הסיבה.

ב'תורת לחימה' מעריכים כי דובר צה''ל חושש מביקורת חריפה של הציבור, על רקע פרשיית הלוחם בצומת קדומים, אשר חשש לירות לעבר מחבל שזרק עליו בקבוק תבערה, ועל רקע חשיפת מצגת הוראות הפתיחה באש בידי הארגון בה נכתב במפורש כי בקבוק תבערה "איננו נשק חם".

כנס אנשי המילואים של תורת לחימה פתוח לציבור הרחב, וישודר לנרשמים באתר ערוץ 7 הערב (ראשון) בשעה 19:00 בהשתתפות: הרב שמואל אליהו, אלוף במילואים ח"כ עוזי דיין, עו''ד עדי קידר, סא"ל במיל' הרב יהודה ליבמן, קצינים בכירים במילואים, משפחות שכולות, מפקדים וחיילים.

לקריאת הכתבה המלאה  בערוץ 7 - לחץ כאן .