לתרומות הרשמה לניוזלטר

לאחר פניית המילואימניקים לתורת לחימה : השר ביטון הגיע לשוחח עם המילואימניקים

השר במשרד הביטחון מיכאל ביטון הגיע לדבר עם לוחמי המילואים באוגדת עזה שלא מוכנים לאפסן את הנשק בעת היציאה להתרעננות בבית.

נכתב ע"י ערוץ 7 19/05/2021

השר במשרד הביטחון מיכאל ביטון (כחול לבן) הגיע לשוחח עם לוחמי המילואים בחטיבת אלכסנדרוני שקבלו הוראה "לאפסן" את הנשק לפני יציאתם להתרעננות בבית.

הלוחמים הבהירו לשר כי הנשקים קריטיים עבורם כלוחמים, והשר ביטון הבטיח לבדוק את הנושא.

במקביל, יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה לשר הביטחון בני גנץ בדרישה לשנות את הפקודה שניתנה ללוחמים. ''ביזיון, מפקירים את הלוחמים שלנו. הגשתי כעת שאילתא דחופה לשר הביטחון על הפקודה המבישה שניתנה לחיילי המילואים של חטיבת אלכסנדרוני לצאת להתרעננות בלי הנשק שלהם".

מוקדם יותר הבוקר סיפרו לוחמי מילואים בחטיבת החי"ר אלכסנדרוני, המוצבת בגבול עזה בצו 8, כי קיבלו הוראה ''לאפסן'' את הנשקים ביציאה הביתה לרענון 48 שעות, ככל הנראה מחשש שערבים ישדדו אותם והלוחמים יפתחו עליהם באש.

הלוחמים, שעזבו משפחות ועבודה כדי לשרת במבצע שומר החומות, הודיעו שהם "אוהבים את הצבא ולא יצאו הביתה" כל עוד ההנחיה הזו בתוקף.

בארגון תורת לחימה גיבו את הלוחמים ומסרו לערוץ 7: "מדובר בלוחמים ותיקים וממושמעים. מדובר במחאה צודקת - הם נשארים בצבא ולא יוצאים הביתה אל האישה והילדים שנאלצו לעזוב בצו 8. זו למעשה מסירות נפש למען הזהות של הצבא של כולנו. חובת הרמטכ"ל אביב כוכבי לבטל מיד את ההוראה הבזויה ולערוך בדק בית בכל נושא תנועת חיילים בסדיר ובמילואים. כך גם בנושא מדי צה"ל, אותם חויבו חיילים להחביא, וכך גם בהוראות פחדניות נוספות. צה"ל חייב לחזור להיות צבא יהודי מנצח, ואנו נילחם על כך בשיתוף הציבור."

לקריאת המאמר בערוץ 7 - לחץ כאן