לתרומות הרשמה לניוזלטר

לוחמי גולני שלחו מצות לשופט בג"ץ שכינה את פסח "דיאטת מצות שבעה ימים"

שופט העליון יצחק עמית כינה את חג הפסח "דיאטת מצות שבעה ימים" בדיון על בג"ץ החמץ. לוחמי גולני שלחו לו מצות מהודרות.

נכתב ע"י ערוץ 7 19/04/2022

לוחמים בחטיבת גולני התופסים קו באחת הגזרות המבצעיות, שיגרו לשופט העליון יצחק עמית סט מצות מהודרות, זאת על רקע אמירתו המזלזלת שפורסמה לראשונה בערוץ 7, כי פסח הוא "דיאטת מצות שבעה ימים".

הלוחמים, שגם סגרו ליל הסדר שלחו לשופט מארז מצות מהודרות ואיחלו לו "פסח כשר ושמח מגולני - לא 'דיאטת מצות'".

כזכור בית המשפט העליון בראשות הנשיאה אסתר חיות דן בחודש שעבר בעתירת הארגונים "הפורום החילוני" ו"חדו"ש" בדרישתם לאפשר הכנסת חמץ בחג הפסח לבסיסי צה"ל, וזאת בניגוד לפקודת המטה הכללי הנהוגה מיום הקמת צה"ל לפני 73 שנה.

במסגרת הדיון, תקפה הנשיאה חיות את נציג המדינה וטענה כי לא יתכן שאוכלי חמץ יאכלו שלוש ארוחות מחוץ לבסיס. השופט יצחק עמית חיזק את דבריה: "אין פתרון לבסיסים מרוחקים, ויש דיאטת מצות למשך שבעה ימים''.

נציג המדינה הסביר אז לשופט: "זו לא דיאטת מצות, זה בהתאם לכשרות בפסח". נציג המדינה אף פירט והסביר בפני השופטים את ההבדל בין ביטול מזון שאינו כשר בימות השנה, עליו חלים דיני תערובות, לבין המצב ההלכתי בחג הפסח עבור יהודים: "הרבנות אומרת שלא תעמוד החזקה שלא עובר חמץ לתוך חדרי האוכל. זה ניהול הסיכונים כדי למנוע את החשש המרכזי לזליגה. כל זליגה מעוררת חשש ממשי."

בארגון תורת לחימה תקפו אז את השופטים: "חבורת בורים מתנשאים ומנותקים, חסרי השכלה ביהדות, העושים יד אחת עם ארגוני קיצון שלא מייצגים את הציבור, מציגים שנאה, בוז ובורות ליהדות, שהיא נחלתם של רוב מניין ובניין צה"ל, בוודאי בחג הפסח מעל 3,300 שנה."

בארגון נערכים למושב הקיץ הקרוב של הכנסת, בו יעלה להצבעה חוק "חג הפסח בצה"ל" שכתב מנהל הארגון הרב אביעד גדות והגיש ח"כ שלמה קרעי, אשר מטרתו לעגן את פקודת המטכ"ל הקיימת מאז קום המדינה - בספר החוקים של מדינת ישראל.

על החוק שכבר מונח על שולחן נשיאות הכנסת, חתמו חברי כנסת מכלל הסיעות היהודיות (למעט מרצ וישראל ביתנו): הליכוד, הציונות הדתית, ש"ס, יהדות התורה, ימינה, כחול לבן ויש עתיד.

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן