לתרומות הרשמה לניוזלטר

לראשונה: צה"ל לא שולח קצינים לכנס המכון הישראלי לדמוקרטיה והקרן הגרמנית קונרד אדנאואר

על רקע ביקורת ציבורית , הפסיקו בצה"ל את שיתוף הפעולה עם הכנס השנתי של "המכון הישראלי לדמוקרטיה". ארגון תורת לחימה: "מברכים על התיקון". תגובת דובר צה״ל: ''הטענה לפיה צה״ל לא לוקח חלק בכנס בשל ביקורת ציבורית אינה נכונה''.

נכתב ע"י ערןץ 7 25/11/2022

המכון הישראלי לדמוקרטיה והקרן הגרמנית אדנאואר יקיימו ביום שני הקרוב את הכנס השנתי לביטחון לאומי ודמוקרטיה 2022.

לראשונה ייערך הכנס ללא שיתוף פעולה מצד צה"ל ובלי נוכחות קצינים בשירות סדיר, וזאת בניגוד לנוהג בו שלחו בצה"ל קצינים בכירים בדרגת אלוף ותת-אלוף להשתתף בכנס המתקיים בירושלים.

במכון הישראלי לדמוקרטיה הזמינו קצינים בכירים להשתתף בכנס והגישו בקשה רשמית לצה"ל, אולם בצבא החליטו שלא להיענות לבקשה.

תגובת דובר צה"ל: ''הטענה לפיה צה"ל לא לוקח חלק בכנס בשל ביקורת ציבורית אינה נכונה. נציגים מטעם צה"ל ומפקדים מכלל הדרגים משתתפים במגוון כנסים ואירועים בנושאים שונים, כמו גם בכנס זה בשנים קודמות. כל פנייה להשתתפות באירועים מהסוג המוזכר נבחנית לגופה בהתאם לשיקולים רבים''.

בארגון תורת לחימה, אשר פעל בשנים האחרונות לביטול השתתפות הצבא בכנס, מציינים כי הקרן הגרמנית אדנאואר שעורכת את הכנס בשיתוף המכון לדמוקרטיה הינה גוף פוליטי המשויך למפלגה הנוצרית-דמוקרטית בגרמניה ומקורותיה הכספיים נשענים בעיקר (מעל 95%) על ידי הממשלה הגרמנית הפדרלית ועל ידי ממשלות המדינות השונות בתוך גרמניה.

''הלחץ שהפעלנו בעניין בשנים האחרונות - עבד'', מסרו אנשי ''תורת לחימה'' והוסיפו: ''ישר כח לרמטכ"ל כוכבי על ההקשבה לביקורת הציבורית. מדובר בתיקון חשוב בדרך להפסקת ההשפעות הזרות והפרוגרסיביות על צה"ל, משימתה של הממשלה הנכנסת ושל שר הביטחון המיועד, אלוף במיל' יואב גלנט".

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן