לתרומות הרשמה לניוזלטר

מעל 7,000 איש פנו לנתניהו: ''די לרדיפת תא''ל וינטר''

כ-7000 איש ואישה פנו היום (ב') לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות בלימת קידומו של תא"ל עופר וינטר וצירופו למטה הכללי בסבב המינויים האחרון של הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי.

נכתב ע"י תורת לחימה 15/05/2023

אלפי פונים ביקשו מראש הממשלה למנות את תא''ל עופר וינטר למזכיר הצבאי שלו, "זה הסיכוי היחיד של וינטר להישאר בצה"ל".

כ-7000 איש ואישה פנו היום (ב') לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות בלימת קידומו של תא"ל עופר וינטר וצירופו למטה הכללי בסבב המינויים האחרון של הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי.
הפונים, באמצעות ארגון תורת לחימה, כתבו לראש הממשלה "עצור את הרדיפה, עצור את העוול נגד תא"ל וינטר".
"תא"ל עופר וינטר, קצין מצטיין ולוחמני, נרדף על ידי האליטה בצה"ל מאז שקרא בשם ה' בדף הקרב במבצע 'צוק איתן כמח"ט גבעתי שהכתה באויב בכל עוז".

בפניית ההמונים נכתב: "לפני כחודש, שוב נבלם קידומו של וינטר לדרגת אלוף, מה שעלול לגרום לפרישתו של וינטר מצה"ל. כולנו קוראים: די לרדיפה, די לתקרת הזכוכית, די למקלות בגלגלים לקצינים בעלי תודעה יהודית-לאומית להם צה"ל כל כך זקוק בעת הזו''.
הפונים ביקשו מראש הממשלה: "הסיכוי היחיד של תא"ל וינטר להישאר בצה"ל הוא מינוי לתפקיד האחרון שנותר, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה.
"ראש הממשלה, השאר את תא"ל וינטר בצה"ל כחבר המטה הכללי, כי הוא ראוי להיות לא רק אלוף אלא גם רמטכ"ל מצוין שישמור על צה"ל כצבא מנצח''.
כזכור, בארגון תורת לחימה, שמבקרים מזה זמן את 'תקרת הזכוכית' הקיימת לטענתם בצה"ל ביחס לקצינים בעלי קו "לאומי ויהודי חזק", אמרו עם החלטת הרמטכ"ל הלוי בתחילת החודש שלא לקדם את תא"ל וינטר: "המקרה של וינטר, מפקד אוגדה 98, ומקצוען עם קבלות לכל הדעות - הוא נטו סיכול על רקע פוליטי. התיקון היחיד לעוול של גלנט כלפי וינטר הוא התערבות של ראש הממשלה נתניהו ומינוי וינטר שוב למזכיר צבאי לראש הממשלה כפי שהיה בעבר בתקן תא"ל, זאת לאחר שהתקן כיום הוא דרגת אלוף. ומשם בהמשך, תפקיד אלוף שני בתפקיד ליבה באחד הפיקודים".

בארגון אף תקפו את שר הביטחון גלנט והזכירו לו כי מינויו שלו לרמטכ"ל סוכל בעבר: "גלנט, סיכלת את וינטר, אבל שכחת שמי שמסוכל בתוך הצבא, יכול גם לקבל יום אחד את תיק הביטחון".
תת-אלוף עופר וינטר, לשעבר מפקד עוצבת האש ומח''ט גבעתי, נשאר גם בסבב האחרון בתחילת החודש מחוץ לסבב המינויים והוא עשוי לפרוש מצה''ל. לצידו של וינטר היו 13 תתי אלופים שהיו מועמדים לקידום לתפקיד בדרגת אלוף אך הוא לא נבחר.
מאז שסיים את תפקידו כמפקד אוגדה 98, בספטמבר 2022, וינטר היה בתקופת ''המתנה'' וכאמור עשוי לפרוש מהצבא לאור ההחלטה שלא לקדמו גם הפעם.

 

להצטרפות לעצומה - לחץ כאן