לתרומות הרשמה לניוזלטר

סימה חסון, אימא לשני לוחמים: הסיוע לעזה הוא הגורם לאי החזרת החטופים

לאחר מספר חודשים של פעילות אינטנסיבית נגד הכנסת הסיוע לעזה ודרישה להכרעת האויב, בארגונים 'צעדת האימהות' ו'תורת לחימה' מתכננים פעילויות מחאה להמשך.

נכתב ע"י ערוץ 7 06/02/2024

לאחר מספר חודשים של פעילות אינטנסיבית נגד הכנסת הסיוע לעזה ודרישה להכרעת האויב, בארגונים 'צעדת האימהות' ו'תורת לחימה' מתכננים פעילויות מחאה להמשך.

הבוקר (שלישי) עצרה המשטרה עשרות נוסעים שהיו על אוטובוס של פעילי 'תורת לחימה' ו'צעדת האמהות' אשר עשה את דרכו לעבר מעבר כרם שלום במטרה לחסום את משאיות הסיוע לעזה.

יו"ר צעדת האימהות סימה חסון מסרה: "מדובר בסתימת פיות. מעצר של הורים ללוחמים זה בושה ועוד כשהם בדרכם למחות כחוק על הכנסת הסיוע שרק מחזק את האויב. קוראת לשר לביטחון לאומי להתערב ולתת הוראה למשטרה לאפשר את קיום המחאה ולשחרר את העצורים".

לפני כן אמרה חסון, ששני בניה לוחמים בגולני וצנחנים, כי המשך הכנסת משאיות הסיוע לעזה רק מרחיק את הסיכוי להחזיר את החטופים.

חסון, שיחד עם ארגון 'תורת לחימה' ניהלה בחודשים האחרונים מאבק נגד הכנסת הסיוע לעזה, הסבירה כי אין תקדים לכך בעולם שמדינה תספק ציוד לאויב בשעה שהוא מחזיק ב136 בני ערובה וממשיך להילחם בלוחמים.

בארגונים מסכמים בהצלחה את חסימת משאיות הסיוע בשבוע האחרון אך ציינו כי ללא התגייסות של עם ישראל המשאיות ימשיכו להיכנס ללא הפרעה ולכן קוראים לציבור להתגייס למחאות השונות כדי לחסום את המשאיות.

עד כה פעלו בארגונים במספר זירות כדי להשמיע את זעקת הלוחמים על הדרישה להכריע את חמאס עם מינימום סיכון לחיילים וכן את הדרישה להפסיק את הכנסת הסיוע לעזה.

בין היתר הוקם מאהל מחאה מול הכנסת אליו הגיעו אימהות ללוחמים ששוחחו עם חברי כנסת ושרים שהגיעו לחזק אותן על המאבק הצודק לשלום החיילים והחטופים.

(לסיוע במאבק נגד הכנסת הסיוע לעזה לחצו כאן)

בנוסף כאמור חסמו פעילים את מעברי כרם שלום וניצנה עד שאלוף פיקוד הדרום הוציא צו שטח צבאי סגור על האזור, אז עברו למחות ולחסום את משאיות הסיוע בנמל אשדוד.

אימהות ללוחמים ניסו לקבוע פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לחזקו ולהשמיע את דרישות הלוחמים, אך עד כה בלשכתו לא נענו למכתב ששיגרה חסון בשם אלפי אימהות.

חסון מסרה: "אני קוראת לעם ישראל להגיע לתמוך בנו ולסייע בחסימת משאיות הסיוע שבגללן החטופים טרם חזרו. ללחוץ על חמאס זה רק דרך מניעת הכנסת הציוד. נמשיך להיאבק עד להכרעת האויב והחזרת החטופים".

בארגון 'תורת לחימה' הוסיפו: "חסימת המשאיות התאפשרה רק בזכות ההתגייסות של הציבור. קוראים לציבור להשמיע את קולו בשטח, יחד נעביר מסר לדרגים המדיניים והצבאיים, 'אין ניצחון בלי הכרעה והחזרת החטופים, וזה יקרה כשיפסיקו את הכנסת הסיוע'".

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן