לתרומות הרשמה לניוזלטר

סקר דרמטי: רוב מוחלט מתושבי יו"ש חוששים לנסוע בכבישים

מהסקר עולה כי תחושת הביטחון בכבישים צנחה בצורה דרסטית לאחר תקופה ארוכה של אלימות פלסטינים נגד מתיישבים • הסקר התייחס גם להתעלמות דובר צה"ל וכלי התקשורת בישראל מפיגועים שמתבצעים נגד יהודים • הסקר נערך לפני אירועי ה-7 באוקטובר

נכתב ע"י ערוץ 14 27/12/2023

תחושת הביטחון של המתיישבים ברחבי יהודה ושומרון צנחה בצורה דרסטית לאחר שנה וחצי של פיגועים ואירועי אלימות מצד מחבלים נגד יהודים – כך על פי סקר שנערך על ידי ארגון תורת לחימה.

הסקר שנערך לפני אירועי ה-7 באוקטובר התייחס לתחושת הביטחון של הנהגים בכביש: 93% מהנשאלים בסקר אמרו כי הם אינם חשים תחושת ביטחון בכבישים ברחבי יהודה ושומרון, לעומת 7% שסבורים שכן.

 

עוד נשאלו הנסקרים האם הם סבורים שדובר צה"ל "מעלים" דיווחים של פיגועים נגד יהודים. 94% אמרו ש"כן" – ישנה השתקה של דיווחים על פיגועים נגד מתיישבים, לעומת 5% שסבורים שלא. 1% מהנשאלים, נמנע מלהשיב לשאלה.

הסקר התייחס גם להתעלמות כלי התקשורת בישראל מפיגועים שמתבצעים נגד יהודים. 97% מהנשאלים סבורים שכלי התקשורת בישראל מתעלמים במכוון מדיווחים על אירועי אלימות נגד מתיישבים. 2% טענו ש"לא" ו-1% נמנע מלהשיב לשאלה

כאמור, מתוצאות הסקר הדרמטי עולה כי המתיישבים ברחבי יהודה ושומרון חשים חוסר ביטחון בכבישים וסבורים שדובר צה"ל וכלי התקשורת בישראל נמנעים במכוון מלדווח על אירועים נגד מתיישבים.

 

לכתבה המלאה  בערוץ 14 - לחץ כאן