לתרומות הרשמה לניוזלטר

פחדנות: צה"ל אוסר על ניווטי בדד ועל אימונים בכפרים ערביים עד להודעה חדשה

בעקבות הפיגועים האחרונים, מפקד זרוע היבשה אוסר על ניווטי בדד ועל אימונים בכפרים ערביים עד להודעה חדשה.

נכתב ע"י ערוץ 7 29/03/2022

בעקבות פיגועי הטרור האחרונים הוחלט בצה''ל על מספר הנחיות בטיחות בתחום האבטחה, הביטחון האישי, מענה אבטחתי לנקודות ריכוז חיילים, היסעים והנחיות בתחום הגנת מחנות צה"ל.

מפקד זרוע היבשה אלוף תמיר ידעי הורה להקפיד על אבטחת הכוחות באימונים, בדגש על הכוחות בשטח ובמחנות ארעיים.

עד להודעה חדשה, חל איסור על קיום ניווטי בדד. בנוסף נאסר לקיים אימונים בכפרים ערביים עד להודעה חדשה.

האלוף הנחה לאבטח את הטרמפיאדות הסמוכות לבסיסים או כאלה שיש בהן ריכוז חיילים גדול. באחריות מפקד הבסיס או המחנה, להנחות על מענה מבצעי הולם בהתאם להערכת המצב בגזרתו. בגזרת פיקוד המרכז הוחלט כי בכל נסיעה ינכחו ברכב שני חיילים, כאשר אחד מהם חמוש.

בארגון ''תורת לחימה'' מסרו בתגובה: "עברנו את פרעות התשפ"א כאשר מערכת הביטחון לא הוכנה כראוי - חובה לצאת מהמגננה וכוננות הספיגה, ולגדוע את האויב בהתקפה. הקם להורגך - השכם להורגו. רק כך - חיילים ואזרחים יהודים ינועו בכל מקום בארצנו''.

השר לשעבר אפי איתם, תת-אלוף במילואים, טוען כי החברה הערבית נמצאת במרד נגד מדינת ישראל כמדינה יהודית.

בראיון לגלי צה"ל אומר איתם: "צריך לספר לעצמנו את הסיפור האמיתי - אנחנו נמצאים במרד של החברה הערבית, מרד לאומני-אסלאמי נגד הרעיון של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי. הם אזרחים שווים לכל דבר אבל הם בדלנים".

על גל הפיגועים הנוכחי אומר איתם כי "גם הטרור כלפי ערביי ישראל עצמם הוא כדי לייצר ערעור על עצם זהותה היהודית של מדינת ישראל. במקום לאסוף את הנשק הבלתי חוקי - אנחנו מכבים אש עם נפט".

"הדבר הראשון שצריך לעשות עכשיו הוא לאסוף את הנשק וליצור פירוז של החברה הערבית על מנת שלא יהיה אפשר ללבות את הטרור הזה. נראה עכשיו מירוץ חימוש של אזרחי ישראל מול אזרחים ערבים - אובדן משילות של המשטרה".

בראיון לגלי ישראל הסביר איתם איך להתמודד עם הטרור הערבי: "הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות זה לספר לעצמנו את האמת. 200 אלף ערבים טובים - לא צריכים נשקים. החברה הזו בונה כוח חמוש ומדינה טוטליטרית, ערביי ישראל הופכים לחברה בדלנית. יכול להיות מצב כזה שאזרחי מדינה מורדים בסמכותה ובריבונותה של המדינה בה הם חיים, כולל באמצעות מחתרת חמושה.

"זה לא אומר שאין אזרחים שומרי חוק אבל מי שמוביל את החברה זו הנהגה שלא מקבלת את מדינת ישראל הציונית והיהודית. אנחנו היהודים חושבים שאפשר לכבות שריפה באמצעות שפיכת נפט", כך איתם.

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן