לתרומות הרשמה לניוזלטר

פיצוי לפלסטיני שנהרג מאש חמאס? "תיאטרון האבסורד יסתיים"

ח"כ סון הר-מלך הגישה הצעה לתיקון חוק הקפאת כספי טרור, שיקזז כספים ששולמו לפלסטינים שנהרגו מאש הג'יהאד האיסלאמי.

נכתב ע"י ערוץ 7 11/06/2023

לפני כחודש, במהלך מבצע "מגן וחץ", נהרג פועל פלסטיני תושב עזה, עבדאללה אבו גבה סמוך לישוב שוקדה, מרקטה שנורתה על ידי הג'יהאד האיסלאמי מרצועת עזה.

למחרת אבו גבה הוכר על ידי הביטוח הלאומי ומשרד הביטחון כקרבן טרור, אשר משפחתו בעזה זכאית לפיצויים, על המשמעויות הכלכליות הנלוות לכך, מכוח 'חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה'.

ההחלטה קוממה רבים בישראל, במיוחד על רקע חוסר היעילות וגרירת הרגליים של משרד הביטחון בתשלומים ללוחמים נכי צה"ל ולנפגעי טרור שלא זוכים להכרה בתואנות שונות.

בארגון תורת לחימה הזכירו בזמן המבצע כי מעל 8000 אזרחים התגייסו לסייע מכספם ללוחם גבעתי יהודה הישראלי שנפצע ב"צוק איתן" בעזה ונאלץ לממן בעצמו את סביבת השיקום שלו תוך מאבק, רק כי גר בעפרה, ואילו לערבי שגר בעזה, נהרג מאש חבריו שירו כדי לרצוח יהודים ופספסו, "ביטוח לאומי מסדר תשלומים למשפחתו תוך יום".

בארגון מיהרו ופנו לחברת הכנסת לימור סון הר-מלך כדי לתקן את החקיקה בנושא לקיזוז הכספים המשולמים, מכספים שמעבירה ישראל לרש"פ. סון הר-מלך מצידה הגישה תיקון לחוק 'הקפאת כספי טרור', שיקזז כאמור כספים ששולמו לפלסטינים שנהרגו מאש ארגוני הטרור הפלסטיני, המנסים לרצוח יהודים.

ח"כ סון הר-מלך, שהגישה את התיקון שגובש על ידי חברי כנסת מש"ס במושבים קודמים של הכנסת אך לא קודם, ציינה בדבריה: "מדובר בהחלטה מרחיקת לכת, שמשמעותה הכרה במחויבותה של מדינת ישראל לשלם תגמולים לנפגעי פעולות טרור תושבי הרשות הפלסטינית אף במקרים בהם נפגעו בפעולות טרור של ארגוני טרור פלסטיניים, חלקם בתמיכה או בעידוד, במישרין או בעקיפין, של הרשות הפלסטינית ואנשיה. מטרת הצעה זו היא לתקן את המצב המתואר לעיל, אשר אינו מתקבל על הדעת, וזאת באמצעות קיזוז התגמולים שמשלמת הממשלה לנפגע הטרור תושב הרשות הפלסטינית, מהכספים אותם מעבירה הממשלה לרשות הפלסטינית".

בארגון תורת לחימה ברכו את חברת הכנסת על הגשת ההצעה, והוסיפו: "בהיעדר שר ביטחון לימין, מדיניות הביטחון של השר יואב גלנט מביאה אותנו לאבסורד דוגמת מצב זה במסגרתו ישראל משלמת ביעילות לאוכלוסיית האויב שנפגעה מהאויב שמנסה לרצוח יהודים, כפי שקרה בממשלות קודמות בהם השמאל היה בשלטון. אנו מודים לחברת הכנסת הנמרצת לימור סון הר-מלך, ובטוחים כי כלל חברי הקואליציה יצביעו בעד התיקון המתבקש שיסיים את תיאטרון האבסורד של הביטוח הלאומי ומשרד הביטחון".

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן