לתרומות הרשמה לניוזלטר

פרסום ראשון: הופסקו הרצאותיו של גל אחובסקי בצה"ל

בצה"ל החליטו להשהות את הרצאותיו של גל אוחובסקי בצה"ל לאור פרסום העדויות נגדו.

נכתב ע"י ערוץ 7 15/11/2021

פרסום ראשון: לאחר שפורסמו בכאן 11 עדויות ולפיהן גל אוחובסקי כפה את עצמו על אחרים, בצה"ל הודיעו על הפסקת ההתקשרות עמו.

כזכור, ארגון תורת לחימה חשף לאחר פרסום התחקיר כי אוחובסקי מרצה לקצינים בכירים בצה"ל במסגרת קורס מב"ל (המכללה לביטחון לאומי) לדרגות תת-אלוף. בארגון פנו אל הרמטכ''ל ודרשו ממנו להודיע כי הרצאותיו של אוחובסקי לקצונה הבכירה ייפסקו.

במענה לפניית הארגון  בדרישה לביטול הרצאותיו של אחובסקי בצה"ל נמסר מלשכת הרמטכ"ל כי "הרצאותיו של מר אוחובסקי הושהו מיד עם פרסום החשדות שעומדות כנגדו בכלי התקשורת ועד לסיום חקירת המשטרה. המשך ההתקשרות עם מר אחובסקי תישקל בהתאם להחלטה האם יוגש נגדו כתב אישום".

כאמור, לפני כשבוע וחצי התפטר גל אוחובסקי מתפקידו כנשיא ארגון "איגי" לנוער להט"ב, בעקבות עדויות שפורסמו בכאן 11 ולפיהן אוחובסקי כפה את עצמו על אחרים. העדויות של שני הגברים סיפרו שאוחובסקי לכאורה כפה עצמו עליהם בניגוד לרצונם במהלך מפגשים מיניים ואף פעל בכוח ובאלימות.

לקראת שידור הכתבה בכאן 11, אוחובסקי עזב את קבוצות ווטסאפ של קהילת הלהט"ב שבהן היה חבר. לפני עזיבתו כתב בהן: "חברים. זה רגע מאוד קשה בחיי. ולכן מעדיף שתנהלו את הדיונים עליי בלעדיי. אני יוצא בינתיים. משאיר לעיונכם את התגובה המלאה שלי לכתבה. התאגיד בחרו לערוך אותה. אני מתכוון לכל מילה שכתובה בה".

מטעמו של גל אוחובסקי נמסר: ''לגבי המקרה הראשון: עד רגע הפניה מכם לא ידע גל דבר על תחושותיו של חבר הקהילה. מתוך הבנה ורגישות גל מבקש להתנצל מעומק ליבו בפני האדם על התחושה הרעה שנגרמה לו.

''באשר לעדות השניה: בניגוד למה שמחייב הדין וכללי האתיקה, לא הועברו מצד התאגיד שום פרטים לגביה, ואין לו דרך להגיב או להתגונן בפני אירוע שלא פורט בפניו. אך כאמור, מרגע שזו התחושה, הוא מתנצל גם בפני המעיד השני.

''כמי שהקדיש את חייו לקהילה החליט גל כי אחריותו מחייבת אותו להפסיק את פעילותו כנשיא איגי, ארגון הנוער הגאה. הארגון הוא מפעל חייו, והוא אינו מעונין שרבב ידבק בארגון הנהדר הזה'', לשון התגובה.

מארגון 'תורת לחימה' נמסר: "טוב שהרמטכ"ל כוכבי נענה לדרישתנו לסלק את מר אוחובסקי מהרצאות בצה"ל. יש מקום לסייע לאנשים עם קשיים ולחנך לכבוד האדם אך בשום פנים אין מקום בצה"ל לתכני 'מהפכות להט"ב' והינדוס תודעה חברתית רדיקלית באמצעות הצבא דרך אג'נדות היוהל"ם, בודאי לא מפי אנשים לא מוסריים. אנו נמשיך לפעול בע"ה לתיקון התכנים שמועברים לקצינים וחיילים לחיזוק צה"ל כצבא יהודי מנצח".

לקריאת הכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן .