לתרומות הרשמה לניוזלטר

פרסום ראשון: הכנסת תבלום חמץ בצה"ל?

ועדת שרים לחקיקה תדון ביום א' בחוק חג הפסח בצה"ל, אותו יזם ח"כ שלמה קרעי יחד עם ארגון תורת לחימה. קרעי: "שופטים פרוגרסיביים, בורים ומנותקים, חושבים שאיסור חמץ בפסח הוא רק עניין קולינרי של דיאטת מצות".

נכתב ע"י ערוץ 7 23/06/2022

הצעת החוק שמעגנת את פקודת המטכ"ל בנושא חג הפסח תעלה ביום ראשון הקרוב לוועדת השרים לחקיקה.

הצעת החוק של ח"כ ד"ר שלמה קרעי (הליכוד) מבקשת לקבוע בחוק, ככתבה וכלשונה, את פקודת המטכ"ל בעניין חג הפסח ובכללו איסור הכנסת חמץ לבסיסי צה"ל.

בשיתוף פעולה עם הרב אביעד גדות מארגון "תורת לחימה" ובתמיכת חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה כאחד, מקדמים חברי הכנסת שמירה על הססטוס קוו שתמשיך לאפשר לכל מי שמשרתים בצבא, דתיים, חילוניים, מסורתיים וגם חרדים, לשמור על אמונתם מבלי לפגוע באף אדם אחר.

החוק, עליו חתומים בנוסף לחברי הליכוד, חברי "הציונות הדתית" והסיעות החרדיות, חברי כנסת מ"כחול לבן", "ימינה" ו"תקווה חדשה", מעגן את הפקודה הצה"לית הקיימת מקום המדינה, שגובשה על ידי בן גוריון והרב הראשי הראשון לצה"ל האלוף הרב שלמה גורן זצ"ל.

לדברי ח"כ קרעי והרב גדות, גם בן גוריון הבין את חשיבות האחדות סביב מסורת ישראל בצה"ל. ח"כ קרעי ציין כי חיילים שומרי מסורת, רוב צה"ל כיום, לא יוכלו אפילו להיכנס לבסיס צה"ל שיהיה בו חמץ, לעומת חיילים בני מיעוטים או כאלה שאינם שומרי מסורת שיוכלו לאכול חמץ בכל מקום שיחפוץ בו, מלבד בסיסי צה"ל.

חה"כ שלמה קרעי אמר : "בצבא היהודי היחיד בעולם, שומרים על מסורת ישראל, מאז ומעולם. כך קבע העם באמצעות נבחריו. אסור שהחלטה כזו תהיה בידי קומץ שופטים פרוגרסיביים, בורים ומנותקים, שחושבים שאיסור חמץ בפסח הוא רק עניין קולינרי של דיאטת מצות".

קרעי הוסיף: "הם מדברים גבוהה גבוהה על צבא העם ורומסים אותו ברגל גסה. מצד אחד מחייבים את כולנו דתיים, מסורתיים, כולל חרדים, לשרת בצבא, ומצד שני רוצים לפגוע בקדוש והיקר לעם ישראל, בסמל של העם היהודי - חג החירות שבו נהיינו לעם. אני שמח על כך שבבית הזה יש קונצנזוס כמעט מקיר לקיר בנושא החשוב הזה. נפעל לתקן".

הרב אביעד גדות, ארגון "תורת לחימה" מסר: "צה"ל הוא צבא העם, וככזה צביונו נקבע על פי העם היהודי ולא על פי לחצים של מוקדי כוח השנויים במחלוקת. פקודת חג הפסח קיימת בצה"ל כאידיליה גבוהה ואחדות נדירה בין כלל המשרתים מזה 73 שנה, מכוח מסורת ומורשת ישראל המופלאה מאז יציאת מצרים לפני למעלה מ3,300 שנה ועד היום. לא הופתענו מהתמיכה המאחדת בצה"ל ובחוק שכתבנו מצד חברי הכנסת, ואנו מודים לח"כ הנמרץ ד"ר שלמה קרעי שיוזם את החוק המתבקש ומביא לידי ביטוי את הגיבוי הברור לצה"ל ולכלל משרתיו, כצבא היהודי היחיד בעולם".

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן