לתרומות הרשמה לניוזלטר

פרסום ראשון: הקואליציה תעגן בספר החוקים את פקודת מטכ"ל האוסרת הכנסת חמץ לבסיסי צה"ל

החוק מעגן בחקיקה את פקודת המטכ"ל הנוכחית בדבר האיסור להכניס חמץ לבסיסים. חה"כ אוריאל בוסו מש"ס: ''הציבור שלח אותנו לשלטון בכדי לבלום את המגמה ההרסנית של בג"ץ''.

נכתב ע"י ערוץ 7 24/01/2022

נשיאות הכנסת תעלה בקרוב להצבעה את 'חוק חג הפסח בצה"ל' אותו הגיש לאחרונה סגן יו"ר הכנסת חבר הכנסת אוריאל בוסו (ש"ס) ויזם שר התקשורת ח"כ ד"ר שלמה קרעי (הליכוד) בקדנציה הקודמת של הכנסת.

החוק, אותו כתב הרב אביעד גדות מעמותת תורת לחימה, בא לעגן את פקודת המטה הכללי בנושא חג הפסח בצה"ל, אשר גובשה עם קום המדינה והקמת צה"ל על ידי ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון עם הרב הראשי לצה"ל הראשון אלוף הרב שלמה גורן.

על היוזמה חתמו במושב הקודם 45 חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה בהם גם שר הביטחון יואב גלנט (הליכוד) וחברי כנסת מ"כחול לבן" (דאז) ו"יש עתיד".

החוק מעגן בחקיקה את פקודת המטכ"ל הנוכחית בדבר האיסור להכניס חמץ לבסיסים, ומקודם על רקע כוונת בג"ץ המסתמנת להיענות לעתירת ארגוני שמאל קיצון וגופים רפורמיים, ולכפות את משרד הביטחון וצה"ל להתיר הכנסת חמץ למחנות הצבא בחג הפסח.

"חג הפסח נשמר בצבא ההגנה לישראל ונחוג מדי שנה כמסורת ישראל מעל 3,300 שנה, באחדות נדירה ובשמחה - מיום הקמת צה"ל", נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק. "מפקדי צה"ל וחייליו לדורותיהם פועלים על פי פקודת המטכ"ל 34.0201 ככתבה וכלשונה, וזאת על פי מדיניות מוסכמת ומאוזנת של ראש ממשלת ישראל הראשון דוד בן גוריון ז"ל יחד עם הרב הצבאי הראשי הראשון האלוף הרב שלמה גורן זצ"ל".

כזכור, במהלך הבחירות האחרונות תקף ראש הממשלה נתניהו את יאיר לפיד על רצונו להכניס "חמץ בפסח לצה"ל", זאת לאחר שוועדת השרים לחקיקה בממשלת בנט-לפיד ניסתה לבלום את החוק, שיעלה כאמור להצבעה בקרוב על ידי ממשלת הימין בדחיפתו של ח"כ בוסו.

חה"כ אוריאל בוסו: ''כפי שהדגיש רוה"מ נתניהו, הבחירות הללו היו על זהותה היהודית של מדינת ישראל והציבור שלח אותנו לשלטון בכדי לבלום את המגמה ההרסנית של בג"ץ, לקעקע את יסודות המסורת והיהדות. מפלגת ש"ס, אשר מייצגת את ציבור שומרי המסורת, רוב העם ורוב משרתי הצבא, תקדם את החוק החשוב הזה ששומר על פקודת המטה הכללי ורצון צה"ל לאחד את כל חלקי החברה סביב חג הפסח, וכפי שגם השיבה המדינה לעתירה בבג"ץ''.

בוסו הדגיש: ''אנו לא נמתין כעניים בפתח להחלטת מי שניתק עצמו מהמסורת, ורצון רוב הציבור, המשתקף בתמיכה מקיר לקיר בחוק הזה - יבוא לידי ביטוי באישורו. אני מודה לידידי שר התקשורת ח"כ שלמה קרעי שיזם את החוק ולעמותת תורת לחימה שגיבשו אותו במסגרת פעילותם לשמירה על הזהות היהודית של צה"ל ומערכת הביטחון."

מעמותת תורת לחימה נמסר: ''אנו מודים לשר קרעי ולחבר הכנסת בוסו, כמו גם לרוה"מ ולשר הביטחון על התמיכה בחוק המתבקש הזה. צה"ל, כמו כלל מערכות המדינה, נתון להתקפות חוזרות ונשנות של ארגוני קיצון במימון זר, אשר באים לפגוע בלב וביסודות הקיום של האומה. החוק ישמר בע"ה את האידיליה הגבוהה הקיימת ביחידות הצבא, ויסייע לרמטכ"ל הנכנס הרצי הלוי לפקד על צה"ל וחייליו ולקיים בשמחה את חג הפסח הקרוב, בדיוק כפי שעשו כל הרמטכ"לים מיום הקמת צה"ל ועד היום, בלי התערבות פוגענית מצד בג"ץ''.

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן .