לתרומות הרשמה לניוזלטר

צה"ל התקפל: התרגיל הוזז מאום אל פאחם

שר הביטחון נענה לבקשת ראש עיריית אום אל פאחם והחליט, למורת רוח מפקדי השטח, להזיז תרגיל שהיה אמור להתקיים בעיר.

נכתב ע"י ערוץ 7 17/05/2022

צה"ל העביר את התרגיל המדמה קרבות מול חיזבאללה שהיה אמור להתנהל בשטח העיר אום אל פאחם לשטחים פתוחים באזורים סמוכים, לאור פנייתו של ראש העיר סמיר מחמיד לשר הביטחון בני גנץ.

התרגיל של אוגדה 162 תוכנן להיערך בשבוע הבא בשטח אום אל פחם אולם שר הביטחון הינחה את הרמטכ"ל לשנות את התוכניות.

ההחלטה התקבלה בתרעומת אצל המפקדים בשטח שטענו הצבא לא היה צריך לשנות תוכניות בגלל אי נוחות של ראש העיר והדבר מעיד על בעייה בהבנת הצורך בהפגנת משילות גם באזור אום אל פאחם.

"במסגרת חודש המלחמה תוכנן אחד התרגילים גם במרחב אום אל פחם. בהתאם לבקשת העירייה בוצעו ההתאמות הנדרשות במתווה התרגיל ובהן עקיפת העיר ותרגול במרחב ההררי והכפרי. לא חל שינוי במטרותיו ובהישגיו הנדרשים של התרגיל כפי שהוגדרו ותוכננו מראש", נמסר מטעם צה"ל.

לפני כחצי שנה ערך צה"ל תרגיל באום אל פחם שעורר את זעמם של התושבים, אך הצבא המשיך בתוכניותיו וקיים אותו כסדרו.

ארגון תורת לחימה מסר בתגובה: "הנה כי כן, מתברר כי דברי העוועים והתפיסה הרופסת של ראש אט"ל אשתקד כי שיירות לא יעברו בזמן לחימה בוואדי ערה, קנו אחיזה במדיניות הרמטכ"ל כוכבי ושר הביטחון גנץ".

"הזוי שצבא ההגנה לישראל בורח מאזורים שלמים בתוך מדינת ישראל. אם כך תרגיל נכשל עוד לפני שהחל, מה יהיה במלחמה? הזוי שתומכי טרור, בעיר ממנה יצאו מחבלים לרצוח שוטרים וחיילים, קובעים לצה"ל היכן לנוע. אין פלא שזה המצב, כאשר תומכי טרור יושבים בשלטון ממשלת בנט-גנץ-לפיד. הממשלה הרעה תיפול בע"ה במהרה, והממשלה הבאה תהיה חייבת להוביל תיקון עומק בהנהגת הצבא", לשון תגובת הארגון.

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן