לתרומות הרשמה לניוזלטר

קמפיין השופט הטרנסג'נדר - גם בצה"ל

חיילות דתיות באמ"ן הופתעו לקבל חומרי הסברה טרנסג'נדריים מנציגות יוהל"ם ביחידה - ביום האבל על הרוגי מירון.

נכתב ע"י ערוץ 7 04/05/2021

חיילות דתיות המשרתות באגף המודיעין (אמ"ן) דיווחו לארגון תורת לחימה על קמפיין טרנסג'נדרי שמנוהל מטעם צה''ל ויועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר תא"ל יפעת תומר-ירושלמי, במסגרתו מקודמים חומרי הסברה טרנסג'נדריים ולהט"ביים לכלל חיילי ומפקדי היחידה.

במסגרת ההסברה הפיצו נציגות היוהל"ם עדכון אודות הבג"ץ שמתנהל נגד צה''ל בנושא שילוב נשים ביחידות קרביות, דיווח על שופט הכדורגל שגיא ברמן ששינה את מינו באמצעות ניתוח כמו גם את שמו ל"ספיר", וידיעה עיתונאית מטעם דובר צה''ל על פעילות יחידת 8200 למען נשים בסיכון תחת הכותרת "להלחם באלימות במשפחה כמו שנלחמים בטרור."

על פי העדויות שהגיעו לידי ארגון תורת לחימה, נציגות היוהל"ם אף הפצירו בחיילים לספק להן חומרים דומים להפצה רשמית: "אם למישהו.י יש נושא או נושאים שחשובים להן.ם ומעוניינים.ות להפיץ דרכנו", כלשון ההודעה.

נ', אמא של חיילת דתיה, שקיבלה את ההודעה ביום האבל על הרוגי מירון, מסרה לערוץ 7: "ביום בו מדינת ישראל מתאבלת על 45 חללים מן המגזר החרדי שנספו באסון במירון, טורח צה"ל, צבא העם, הצבא הממלכתי של מדינת ישראל האבלה על מותם, לחנך את חיילי צה"ל על שופט כדורגל שנולד גבר ולבוש ומאופר כאשה.

''האם לא היה ראוי שחיל חינוך של צה"ל יכתוב דבר מה היום על תולדות ספר הזוהר, מנחיל תורת הסוד היהודית לעולם רבי שמעון בר יוחאי, או למשל על החסידות ותולדותיה? כדי שחיילי צה"ל יבינו את מי הם הצילו ומדוע אותם המונים היו שם ושרו בהמוניהם את השיר במנגינת היהודים שהוסעו ברכבות לאושוויץ - "אני מאמין בביאת המשיח"? דומה שהיוהל"ם מנהל את צה"ל ולא צה"ל את היוהל"ם, זאת בזמן שחיילים וחיילות דתיים מתנהלים כאנוסים בצה"ל שלא יאשימו אותם בהדתה", הוסיפה האם.

ר', חיילת דתיה ביחידה, אשר פנתה לארגון תורת לחימה, הוסיפה: "למה נציגי היוהל"ם נוקטים עמדה בסוגיות השנויות במחלוקת ובכך פוגעים ברגשות דתיים של חיילים? אחד הגורמים העיקריים שבזכותו כל המגזרים בישראל יכולים לשרת בצה"ל, הוא ערך ההימנעות ממחלוקת. כל סוגיה שאינה קשורה למטרתו של הצבא, נשארת מחוץ לבסיס. לכן באופן אישי הזדעזעתי לקרוא את המייל האחרון שהפיצו נציגי היוהל"ם בחטיבה, והוא מצטרף לשורת פרסומים שגורמים לי, כחיילת דתיה להרגיש פחות ופחות בנוח לשרת ביחידה".

מארגון תורת לחימה, אשר מטפל בין השאר בהוצאת אג'נדות זרות מצה"ל ומיקוד הצבא בערך הניצחון, נמסר לערוץ 7: "דיווחים של חיילים ומפקדים, דוגמת דיווח החיילות הנוכחי, מהווה קצה קרחון באופן הנזק השיטתי של היוהל"ם, אשר אין כל קשר בין עיסוקיה לבין העשיה הצבאית, בניין הכוח של צה''ל והפעלתו. הרמטכ"ל אביב כוכבי הנחה ביולי האחרון, בשם ערך הממלכתית, שלא לעסוק בנושאים שנויים במחלוקת.

''אנו קוראים לו לאכוף את הפקודה שלו עצמו, ולסגור את היוהל"ם, אשר מחדירה לצה"ל ערכי תרבות זרה, ותפיסות רדיקליות הזויות, תוך הדגשת המפריד, על חשבון המאחד ורוחו היהודית של צה''ל, החיוניים כל כך למען הנצחון במלחמה הבאה", נמסר.

מדובר צה"ל נמסר, "צה"ל כצבא העם, מחויב ליצירת סביבת שירות בטוחה ומכבדת, תוך שוויון הזדמנויות מגדרי לכלל המשרתים והמשרתות. בתוך כך, מתבצעות באופן שוטף בכלל צה״ל פעילויות הסברה רבות ומגוונות למניעת פגיעה על רקע מיני וליצירת אקלים מכבד. במסגרת ההסברות השונות, המפקדים וממוני היוהל״ם מתייחסים לסוגיות אקטואליות שעל סדר היום".

לכתבה המלאה בערוץ 7 -לחץ כאן