לתרומות הרשמה לניוזלטר

קצין מגבעתי הולך לכלא! מ"פ ננזף! על...ירי במחבלים! הרמטכ"ל תתעשת!

מעל 4000 מילואימניקים ואזרחים לרמטכ"ל: שחרר את המפק"צ הגיבור! | משמרות מחאה של אימהות יתקיימו מול בית הכלא

נכתב ע"י תורת לחימה 02/01/2021

מעל 4000 מילואימניקים, הורי חיילים ואזרחים פנו אמש (מוצ"ש) אל אל"מ אליעד מואטי – מפקד חטיבת גבעתי, תא"ל נדב לוטן – מפקד אוגדה 162, אלוף אליעזר טולדאנו – מפקד פיקוד הדרום, ואל הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי בדרישה לשחרר את מפקד הצוות בגבעתי, אשר אמור היום (ראשון) להכנס לכלא הצבאי לאחר שירה לעבר מחבלים ערבים שיידו אבנים לעבר אזרחים בצפון השומרון.

 

להצטרפות לקריאה לרמטכ"ל
https://katzr.net/e0f9b3

"אנו, לוחמים, קצינים במילואים, משפחות חיילים ואזרחים מן השורה מוחים בתוקף על רוח הלחימה הרופסת שהפיקוד הבכיר משדר לשטח!" כתבו הפונים, שחתמו על עצומה אינטרנטית בסיוע ארגון "תורת לחימה".

"מדוע במקום להעניק צל"ש לפיקוד בפלס"ר וללוחמים, המח"ט בהשראת מפקד האוגדה המרחבית, בוחרים להעמיד אותם לדין על טעויות מבצעיות, כאשר המשותף לכולם הוא חתירה למגע?"

אלפי הפונים הוסיפו: "הדבר מעורר דאגה רבה במיוחד על רקע אירועים חוזרים ונשנים. כך, לצורך ההשוואה, במוצאי השבת שעברה , התבצע ירי מחבלים של עשרות כדורים לעבר עמדה של צה"ל סמוך לשכם. הכוח לא השיב באש, ודבר לא נעשה מול מקרה חמור זה."

"מה המסר לשטח?" שאלו, "האם רוח המפקד היא להחליש ולכבול את ידי הלוחמים שחותרים למגע ומנסים למנוע פח"ע? האם מי שחותר למגע ומנסה למנוע פח"ע, עלול לעמוד לדין במקום לדעת שהפיקוד מגבה ומעריך?
האם רק חייל שלא חותר ולא מנסה לסכל את האיום מגובה ואיננו נותן את הדין?"

הפניה הסתיימה בדרישה: "מצופה מהפיקוד הבכיר לגבות את הלוחמים ולהפיץ את התחקיר שמעודד חתירה למגע במקום הססנות ופסיביות, לצד השיפורים המקצועיים הנדרשים! מצופה לתת גב ברור ללוחמים - במיוחד אל מול הטרור הערבי הגואה בעת האחרונה! זו חובתכם כמפקדים וכשליחי ציבור! הניחו לקצינים הגיבורים! שחררו מיד את המפק"צ! בטלו מיד את הנזיפה המבישה במפקד הפלוגה!"

בתוך כך, תנועת "צעדת האימהות" תקיים החל מהבוקר משמרות של אימהות לוחמים מול כלא 10 (בית ליד) במחאה על כליאתו של הקצין.

להצטרפות לקריאה לרמטכ"ל
https://katzr.net/e0f9b3