לתרומות הרשמה לניוזלטר

קצין רפואה ראשי: לא ל'נקודה המגדרית'

הקרפ"ר תא"ל פרופסור אלון גלזברג הורה שלא להשתמש ב'נקודה המגדרית' בהודעות לחיילים.

נכתב ע"י ערוץ 7

חיילים פנו אל ארגון תורת לחימה הפועל לשמירה על הזהות היהודית והערכים בצה"ל ודיווחו כי חיל הרפואה שולח הודעות SMS לחיילים שעברו בדיקות רפואיות תוך שימוש ב'נקודה המגדרית'. לדוגמא: "הרופא.ה עובר.ת על תוצאות הבדיקה".

בארגון פנו לקצין הרפואה הראשי תא"ל פרופסור אלון גלזברג, והזכירו לו כי בעקבות פנייתם ללשכת הרמטכ"ל אשתקד, ירדה פקודה כלל צה"לית להימנע משיבוש השפה העברית לטובת אג'נדות אלו.

בתגובה, הנחה קצין הרפואה הראשי את יחידות חיל הרפואה בענף מערכות מידע וענף רפואה, לחדול מהשימוש ב'נקודה המגדרית' ולשמור על תקינות לשון הקודש. הקצין הבכיר אף הודה לארגון על הסבת תשומת הלב לנושא, שמשתרבב ביחידות שונות בצה"ל באמצעות יוזמות פרטיות שלא מתיישרות עם הפקודה.

כזכור, באוקטובר האחרון יצא אגף המבצעים בהנחיה לכלל יחידות צה"ל לשמור על שפה עברית תקנית, זאת לאחר שימוש נרחב ביחידות מודיעין, חיל אוויר ומסגרות צבאיות נוספות ב"שפה הרב מגדרית" אשר נפוצה באזרחות אצל גורמים המזוהים עם השמאל הפרוגרסיבי, ארגוני להט"ב ופמיניזם רדיקלי.

בארגון תורת לחימה, אשר ביקרו את המגמה ופעלו בשיתוף גורמים צבאיים לשמירה על השפה, ברכו אז על ההנחיה החדשה: "טוב שבצה"ל קשובים לביקורת ומבינים את החשיבות בשמירה על השפה העברית. החדירה של שיבושי לשון מכוונים באה מתוך אג'נדות פרוגרסיביות של טשטושי מגדר מבית היוהל"ם, יחידה מיותרת שצריך לסגור, הגורסת כאילו אין שני מינים, זכר ונקבה, אלא רצף של 'מגדרים' ו'הבניות'.

''צה''ל צריך לעסוק בחיסול מחבלים ולקדם את ערך הניצחון וההגנה על ישראל, ולא בקידום אג'נדות מגדר של מרב מיכאלי. ובכל הקשור לשפה העברית, טוב שהשפיות ניצחה, לשון הקודש היא בסדר גמור ואין צורך להנדס אותה בטענות מגוחכות של דיכוי מגדרים. אנו נמשיך לעמוד על המשמר כדי לוודא שההנחיה נאכפת", חתמו בארגון.

לכתבה המלאה בערוץ 7 -לחץ כאן