לתרומות הרשמה לניוזלטר

ראש העיר שהילל מחבלים תוקף את סמוטריץ'

ראש עיריית אום אל פאחם מבקר את החלטת שר האוצר להקפיא כספים לרשויות ערביות. בארגון תורת לחימה מזכירים: שיבח מחבלים בעצמו.

נכתב ע"י ערוץ 7 10/08/2023

ד"ר סמיר סובחי מחאמיד, ראש עיריית אום אל־פחם, תקף הבוקר בחריפות את הקפאת התקציבים של שר האוצר סמוטריץ' במסגרת ראיון אצל ניסים משעל וטל שלו ברדיו 103.

"לבוא ולהגיד שראשי הרשויות תומכי טרור ונותנים יד לגורמי פשיעה - זו הוצאת דיבה. אנו נשקול באופן אישי כל אחד לתבוע את השר על ההכפשות האלה", אמר.

אלא שבארגון תורת לחימה מזכירים כי בחשבון הפייסבוק הרשמי של עיריית אום אל פחם פרסם ראש העיר דברי נחמה למשפחות המחבלים מזוהי דעאש מעירו שיצאו למסע רצח בחדרה בשנה שעברה. בפיגוע נרצחו שני לוחמי מג"ב.

דברי הניחומים למשפחות המחבלים התפרסמו בחשבון הפייסבוק הרשמי של עיריית אום אל פחם, ונכתבו בשמו ובשם כל עובדי העירייה ותושבי העיר.

"בשמי ובשם חברי ועובדי עיריית אום אל-פחם ואנשי העיר, אנו שולחים את תנחומינו הכנים ותנחומינו מכל הלב לאחינו במשפחת בשיר, על פטירתם של המנוחים: איימן אחמד בשיר אגבאריה ואיברהים חסן בשיר אגבאריה", נכתב בדף הפייסבוק של העירייה.

"יהי רצון שאלוהים ירחם עליהם ויסלח להם ויעורר במשפחותיהם סבלנות ונחמה", נכתב. "אנו שייכים לאללה ואליו נחזור".

שר האוצר ויו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', שהיה במועד האירוע חבר כנסת באופוזיציה הגיב אז לפוסט "רק עיוורים הולכים שולל אחרי גינויים שיקריים וצבועים של ראש עיריית אום אל פחם, כמו גם של חבריו להנהגת ערביי ישראל והתנועה האיסלמית. הגיע הזמן להתפקח ולהבין שהכל שקר. מדובר באויבים תומכי ומעודדי טרור וכך צריך להתייחס אליהם".

בארגון תורת לחימה תקפו את ניסים משעל וטל שלו "חבל שעשיתם לו פינת ליטוף בראיון ולא שאלתם אותו כמה שאלות על תמיכתו בטרור במסגרת עבודת העירייה שלו."

בארגון הוסיפו: "בימים בהם מדינת ישראל אפופה טרור ופרוטקשן מבית ומחוץ תוך היעדר משילות משווע, מעודד לראות משילות, מנהיגות, ענייניות ודבקות במטרה: שחרור ישראל מהמחלה האוטואימונית של ההרס העצמי ותדלוק הטרור בכספי המיסים שלנו ובמשאבים ממלכתיים. תודה לשר בצלאל סמוטריץ".

לכתבה המלאה בערוץ 7- לחץ כאן