לתרומות הרשמה לניוזלטר

שיא הגניבות של כלי נשק מחיילים: בתוך בסיסי צה"ל

מנתונים רשמיים שחשף הצבא עולה כי הסיכוי לגניבת כלי נשק מחייל בבסיס צה"ל, גבוה יותר מאשר בביתו.

נכתב ע"י ערןץ 7 19/03/2022

בארגון תורת לחימה חושפים נתונים שמהם עולה כי הסיכוי לגניבת כלי נשק מחייל בבסיס צה"ל, גבוה יותר מאשר בביתו.

בארגון פנו לצה"ל באמצעות חוק חופש המידע וביקשו את פילוח הנתונים של גניבות כלי הנשק מבסיסי צה"ל, לעומת נתוני גניבות כלי הנשק מבתי חיילים.

בצבא דיווחו כי לאורך השנים 2017-2021 משתקף עיקרון ברור: גניבות מבסיסי צה"ל שכיחות יותר מאשר גניבות מבתי חיילים.

כך לדוגמא ב-2019 נגנבו על פי המסמך 31 כלי נשק מיחידות הצבא, לעומת 16 כלי נשק מבתי חיילים. וב-2020 נגנבו 27 כלי נשק מיחידות הצבא, לעומת 15 מבתי חיילים.

מיכאל כרמיאל, רכז מחוז דרום ומנהל המחלקה המשפטית בארגון תורת לחימה, מציין כי ככל הנראה השמיטו בדובר צה"ל את הנתונים על גניבות כלי הנשק מהימ"חים ומהנשקיות והתרכזו רק בכלי נשק עליהם חתומים חיילים, ולא מפקדי בסיסים.

הרב אביעד גדות, מנהל ארגון תורת לחימה, מסר : "יש כאן בעיה ערכית חריפה, על פיה מחבלים ערבים עושים ככל העולה על רוחם בתוך בסיסים, הופכים את צה"ל לספק הנשק הגדול ביותר של ארגוני הטרור בלב ישראל, וזאת בעוד הופכים את הש.ג לאשם ומונעים מלוחמים לצאת לביתם עם כלי נשקם, ואף אוספים כלי נשק ממתיישבים שמשרתים במילואים בתפקידי מג"ד וסמג"ד.

"עולם הפוך ראיתי. במקום לצאת למלחמת חורמה באויב הערבי, לירות בכל גורם ערבי עוין שמתקרב לבסיס צה"ל ולשטחי אימונים, לחסל את תאי הטרור ואת ציר שוד האמל"ח - פוגעים בחיילים, במורל, וברוח הלחימה. אנו קוראים לרמטכ"ל כוכבי לקחת אחריות מיד בסוגיה ערכית ומבצעית זו בה אף מפקד בכיר לא נתן את הדין, ולהחזיר את צה"ל להיות צבא מנצח."

לכתבה המלאה בערוץ 7 - לחץ כאן