לתרומות הרשמה לניוזלטר

200 תיכוניסטים לרמטכ"ל: "פתח את היחידות שחסומות בפנינו"

פניית תלמידי התיכון מגיעה על רקע הודעות רבות של אנשי מילואים ביחידות מיוחדות כי לא יתייצבו למילואים "הסרבנות היא ההוכחה שבפועל על קוי הסיום, היחידות הללו ממש לא הטרוגניות", כתבו בפנייתם

נכתב ע"י ישראל היום 30/07/2023

מאות תלמידי תיכון פנו לשר הביטחון יואב גלנט, לרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי ולראש אכ"א יניב עשור במכתב חריף בעקבות האירועים האחרונים.

"אנו המומים לראות עידוד סרבנות ופוליטיזציה אצל אנשי מילואים מסוימים בחיל האוויר, חיל המודיעין ויחידות שונות כמו סייירת מטכ"ל, חרף האיומים הביטחוניים החמורים מצד איראן וחיזבאללה". כתבו הפונים, מסיימי כיתות יא' ויב' במכתב ששיגרו לצה"ל באמצעות עמותת "תורת לחימה".

"אנו, הדור הצעיר שאוהב את מדינת ישראל ואת צה"ל ומכוון לגיוס משמעותי, מבקשים לפתוח את היחידות הללו בהן מתאפשרת הסרבנות, גם למי שלא דומה לאותה קבוצה פוליטית".

השמיניסטים אף תהו על כך שאחד ממנהיגי מחאת הסרבנות עלול למיין אותם אם יגשו למיוני סיירת מטכ"ל: "לצערנו רון שרף, למשל, ממובילי הסרבנות (שאף הכריז כי לא יתייצב למלחמה!) - עדיין מכהן בתפקיד הממיין לסיירת מטכ"ל! זו עמדת כוח רבת השפעה הפוגעת בכל מי שלא חושב כמותו ולא דומה לרון שרף פוליטית".

200 השמיניסטים סיימו בדרישה: "אנו השמיניסטים, דור הלוחמים הבא של צה"ל, דורשים מכם: שוויון הזדמנויות לנוער מהפריפריה, מההתיישבות, כמו גם מסורתיים, דתיים וחרדים - במבחני הקבלה ליחידות שעד כה היו בעלות גוון אחיד: בקורס טיס, גיבוש מטכ"ל, מבחני קבלה ל-8200 ועוד. הסרבנות היא ההוכחה שבפועל על קוי הסיום, היחידות הללו ממש לא הטרוגניות".

הפונים חתמו: "אנו מבקשים כי תהליכי הסינון שכמעט ולא איפשרו למי שלא דומה לממיינים מבחינה חברתית ומגזרית להתקבל ליחידות אלו - יהפכו לתהליכים מקצועיים ושיחידות אלו יהפכו לפתוחות באמת לכל חלקי עם ישראל".

אביעד גדות, מנכ"ל ארגון תורת לחימה, מסר: "מאות השמיניסטים שחתמו על המכתב גרים באילת, קרית שמונה, אשקלון, קרית גת, אופקים, שדות נגב, אשדוד, חלוצה, לוד, אלעד, שדרות, ישובי יהודה ושומרון, ועוד.

"אנו מקבלים פניות על מניפולציות שונות של סינון בשלבי המיון והקורסים, וגם אלו שמתקבלים ליחידות הללו, צריכים 'להוריד את הראש' ולהסתיר את זהותם היהודית-לאומית בכדי שלא יבולע להם. אני מקווה שמכתב ששלחו השמיניסטים, שאומרים "הנני!" ומייצגים את הדור הצעיר והבריא של עם ישראל, יפעל את פעולתו על צה"ל שאמור להיות צבא העם, ולא סניף של מפלגה כזו או אחרת".

לכתבה המלאה בישראל היום  - לחץ כאן