לתרומות הרשמה לניוזלטר

'תורת לחימה' לקצין חינוך ראשי: "להפיק לקחים מתקלת יאיר גולן"

ארגון 'תורת לחימה' במכתב לקצין החינוך הראשי: "ארגונים עתירי ממון מנסם לעצב מחדש את זכר השואה בישראל בכלל, ובצה"ל בפרט".

ערוץ 7 20.02.20

לקראת יום השואה שיחול הערב, שיגרו אתמול (ראשון) בארגון תורת לחימה מכתב לקצין החינוך הראשי בו הסבו את תשומת ליבו לאופי הנחלת זכר השואה בצה"ל.

במכתב התריעו אנשי הארגון בפני קצין החינוך הראשי של צה"ל, תא"ל צביקה פיראייזן, אודות פעילות "מכון הרטמן", הממומן בין השאר בידי הקרן החדשה לקראת יום השואה והפצת "הגדת השואה".

"מי כמוך יודע", כתבו לקצין החינוך, "כי ארגונים עתירי ממון מנסים לעצב מחדש את זכר השואה בישראל בכלל, ובצה"ל בפרט ולמסגר את נרטיב השואה כרוע אנושי רגיל המכונה 'מדרון חלקלק' אשר אוחז כבר, כביכול, חלקים בציבור הישראלי ביחס לסוגיות כמו הערבים בארץ ישראל או המסתננים מאפריקה".

"לצערנו, ההתקשרות עם מכון הרטמן מול משרד הביטחון עדיין בעינה עומדת ועל פי מסמכי צה"ל שהועברו לאגף המחקר של ארגון לביא הועבר ל'מכון הרטמן' בשנים 2018-2019 סכום של 255,748 ש"ח, קרי מעל רבע מליון שקלים(!) מתקציב הביטחון", הוסיפו.

בארגון התריעו בפני קח"ר מפני "תקלת יאיר גולן": "כידוע לך כמי שאמון על החינוך בצה"ל, המכון, עמותה פרטית, מחזיק "קבוצת מחקר לאתיקה צבאית" ועוסק בתכניות לחינוך הקצונה – תופעה פסולה מכל וכל המעמידה בצל את כושר מנהיגותם של המפקדים ואת יכולתם להנחיל ערכי לחימה בעצמם. יתירה מזו, אג'נדות המכון, אשר מגובה בנושאים כמו 'הגדת השואה' על ידי מכון ון-ליר ההולנדי הולידה תפיסה מעוותת על השואה בקרב קצינים בכירים בצה"ל".

"די לראות את מקרה סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף יאיר גולן ודבריו האומללים ב'מכון משואה' בתשע"ו, להבין את עוצמת הנזק העצום לצבא עצמו ולאמון הציבור בצה"ל. נעדכן אותך כי קצינים בכירים מדווחים לנו על הלך רוח דומה שעדיין קיים בשורות הפיקוד הבכיר כתוצאה מהתקשרויות אלו. אנו קוראים לך, קצין החינוך הראשי, לוודא לקראת יום השואה הנוכחי כי תקלות מסוגו של אירוע יאיר גולן ימנעו גם ברמת הפיקוד הזוטר, והמסרים יהיו ללא רבב עם סימן קריאה גדול: 'לא לשנאת ישראל!' והעצמת אגרופו הקמוץ של צה"ל – אל מול שונאי ישראל", ציינו בארגון.

מאחורי "תורת לחימה" חשיפת שורה של תופעות מדאיגות ותקלות ברמת חיל החינוך אשר נובעות משיתופי פעולה בין צה"ל לבין מכונים המזוהים עם השמאל דוגמת תכני מסעות "עדים במדים" אשר בהם הוצגו לקציני צה"ל דילמות כאילו הם עצמם עלולים להפוך לנאצים, ו"מיצג שנאה" נגד הימין וראש הממשלה נתניהו. בתופעות אלו טיפל הקח"ר תא"ל צביקה פיראייזן באופן אישי תוך תיחקור, אך כאמור ההתקשרויות עם המכונים האזרחיים המדוברים, מתקציב הבטחון - נותרו בעינם.

לקריאת המאמר המלא בערוץ 7- לחץ כאן