לתרומות הרשמה לניוזלטר

תרבות השקר של דובר צה"ל

זיוף נתונים זוהי המלאכה הקלה של דובר צה"ל לעומת מה שנראה כמו קידום אג'נדה של הפמיניזם הרדיקלי.

הרב איתי אסמן

בסקר שפרסם המכון הישראלי לדמוקרטיה לשנת 2020 אמון הציבור בצה"ל ירד בעשרה אחוזים שונים שנה שעברה, זה תקדים יוצא דופן.

במשך שנים רבות מדד האמון של הציבור הישראלי היה סביב התשעים אחוזים והירידה שלו לשמונים ואחת אחוזים מחייבת חשבון נפש נוקב.

הדרך של הציבור לדעת מה קורה בצה"ל הוא דרך ארגון התקשורת המתווך בין צה"ל לציבור, הלא הוא דובר צה"ל שאמור לתת מידע אמין של אירועים, לעודד מוטיבציה לגיוס וכן לפרסם תחקירי בטיחות, אך נדמה כי לפני כן דובר צה"ל מועל בתפקידו מול ציבור.

היו לא מעט אירועים של דיווחי כזב, אך ישנן כמה נקודות ציון משמעותיות שללא ספק היוו הפרת חוזר אמון בין הציבור לדובר צה"ל- לדוגמא בפרסום גיוס נתוני חרדים מזויפים לפי יחס בזיוף של נתוני גיוס חיילות דתיות, זיופים אלו לא היו חד פעמיים אלא הטעו דוגמה נוספת ראינו רק שבוע, כאשר העיתונאי קלמן ליבסקינד פרסם בעיתון מעריב שדו"צ זייף את נתוני הטרור של זריקים אבנים ובקת"בים על כוחות צה"ל, אחרי שקלמן פנה לדו"צ וקיבל את המידע המלאים הוא כתב "התברר עד כמה לטבלאות שהתפרסמו קודם לכן לא הייתה משמעות אמיתית. במילים עדינות פחות, הם היו הטעיה של ממש ", אתם מבינים מה קורה כאן? דובר צה"ל מטעה במודע את הציבור, לא בפעם הראשונה וגם לא בפעם השלישית.

בסוף קלמן מסכם, "עם כל האהבה לצה"ל, את הנתונים שמפרסם דובר צה"ל צריך תמיד לקבל עם קורטוב של חשדנות", כלומר, קלמן קיבל כמובן מאליו את התופעת תרבות השקר ומבקש מהציבור שיפעיל שכל ביקורתי.

זיוף נתונים זוהי המלאכה הקלה של דובר צה"ל בין מה שנראה כמו קידום אג'נדה של הפמיניזם הרדיקלי. כל שבוע יוצר כתבה על לוחמת ששברה תקרת זכוכית שצה"ל הציב לה, ואילו מסמנת את היעד הבא- סיירת מטכ"ל ושייטת 13, מביאים חיילים וחיילות שמדקלמים דף מסרים מהטלפרומפטר עד כמה ערכי השוויון חשובים בצה"ל ושרף הלחימה צריך להתעדכן. מהנדסים לציבור את התודעה בלי שום אובייקטיביות, בלי הבאת הצד השני, המבקר ומצנזרים בעריכה חיילים וחיילות שחיים אחרת, והכל למען אג'נדת השוויון.

מי שהתחיל בזמן הזה של קידום אג'נדות וזיוף נתונים זה האלוף מוטי אלמוז, כיום ראש אכ"א, שהפך את היחידה לארגון היח"צ הפרטי שלו, אחריו הגיע תאיל רונן מנליס, עוזרו ויד ימינו של הרמטכ"ל לשעבר אייזנקוט ( לא אופתע אם הם ירוצו יחד לפוליטיקה בכנסת הבאה), וכיום מי שממשיך את המגמה זה תא"ל הדי זילברשטיין.

למרות שערך האמינות להופיע בערכי צה"ל, אצלנו דובר צה"ל זו המלצה במקרה הטוב. האג'נדה לפני הכל. נדמה כי גם הרמטכ"ל אביב כוכבי לא מוטרד משקרים שיוצאים אומרו, כי הרי מעולם איש לא נענש שם, בכל מקום שלא נעשה גלויה למען יראו

וייראו. באמצעות ה 'ינצח במלחמות. המגמה הנוכחית של דובר צה"ל מביאה בדיוק לכיוון ההפוך, לפגיעה באמון. היום יש רשתות חברתיות ואפשר להפריך את כל השקרים, בנוסף הנדסת התודעה של ציבור בהכנסת מסרים של פמיניזם רדיקלי גורמת לציבור רחב לא להזדהות עם צבא שמהלל את הערך השוויון ושוכח את הערך הניצחון.

דובר צה"ל צריך לפרסם יותר פוסטים וציוצים של חיסול מחבלים, של דבקות במשימה, של הגנת האומה, במקום שיח פרוגרסיבי שמבוסס על פוליטיקת הזהויות, כאילו הצבא הוא ארגון שמאל שתפקידו להגן על זכויות האדם ולעבוד לשבור תקרת זכוכית מדומיינות.

אם דובר צה"ל רוצה לחזק את הצבא, הוא חייב להתעסק במטרה שלו- לנצח במלחמה, ולהפוך לומר אמת. רק אחרי שיחזור לתפקיד, לחזק את רוח צה"ל וערכי הניצחון במלחמה, אמון הציבור בצה"ל יוחזר.

הכותב: יו"ר ארגון "תורת לחימה"