לתרומות הרשמה לניוזלטר

למה רגשו ערבים?

רק אלו שמוכנים לקבל את השלטון היהודי ויצטרפו לעשיית צדק ולמיגור הטרור הלאומני יוכלו ליהנות מזכויות אזרח.

הרב אביעד גדות 19.10.21

"אתם פה, כי בן גוריון לא גמר את העבודה", הטיח ח"כ בצלאל סמוטריץ' בנציגי המחבלים בכנסת, ועורר עוד מהומה מהונדסת בהפקת תקשורת השמאל הצורמנית.

ובאמת יש לשאול למה, למה בן גוריון באמת עצר אי אז במלחמת השחרור, את מלאכת הקודש של הורשת אותם גויים שקמו עלינו לרוצחנו נפש? מדוע הוחרב כפר זה ולא אחר? אכן, היו אילוצים צבאיים, והיו גם מדיניים. כך או כך, אין ספק כי הם ואנחנו, עדיין באותה סירה. אין ספק כי הם ממשיכים בהתמדה, ואף בהצלחה, לנצל את טשטוש הזהות היהודית, את הספק ואת הבלבול, ולנסות להפיק זממם, מה שלא הצליחו אז.

ועל כן גם אין ספק, במיוחד אחרי פרעות תשפ"א בהם הפכה המלחמה בתוככי המדינה מסמויה לגלויה, כי חשוב שנדע לא רק לחשוב במונחי הגנת ישובים כמו לפני קום המדינה, אלא במונחי הכרעה, בדיוק כפי שעשינו במלחמת השחרור, אך הפעם באופן שלם יותר.

מצוות ישוב ארץ ישראל, במקורה, כרוכה בגירוש האויב (רש"י, במדבר לג,נב), ולא רק בעוד דונם ועוד עז, עוד תב"ע ועוד כביש. הדבר נכון כלפי הקולקטיב הערבי-לאומני, המתפקד כגיס חמישי לכל דבר. רק אלו שמוכנים לקבל את השלטון היהודי, ויצטרפו לעשיית צדק, ולמיגור הטרור הלאומני (הרי זה אינטרס שלהם לא פחות משלנו), יוכלו להנות מזכויות אזרח.

בדיוק כפי שאותם ערבים אויבים, מאיראן ועד תומא סולימאן, ומחמאס ועד מנסור עבאס, פועלים יומם וליל בכדי לנצח ולהשמיד את מדינת ישראל, ומכריחים אותנו להתעורר ולהשיב מלחמה שערה, כך גם הרצון הבלתי נגמר של השמאל לגרש אותנו מבתינו, בלי להתנצל על טרנספר, או טיהור אתני, שכבר בוצע נגד אלפי יהודים בעזה ובצפון השומרון, ועדיין מבוצע באופן מרוכך באכיפה סלקטיבית, בהריסה אקטיבית, ובבלימת התיישבות יהודית בלבד ביהודה ושומרון – מכריחים אותנו להבין כי חובתנו לנקוט בדרך דומה, לצד ההכרח לייצר נוכחות ורציפות התיישבותית בלתי הפיכה.

לאחרונה מתקיימים דיונים פנימיים פילוסופיים בצה"ל, במיוחד לאחר כשלון 'שומר החומות', בשאלת הניצחון. מהו ניצחון? השמדת כוחות האויב? סיכול תוכניותיו? שבירת האסטרטגיה או המוטיבציה שלו? מפקדי אוגדות וחטיבות, יושבים בחדרי דיונים, נושכים את קצה העיפרון, ומאמצים את מוחם.

אך התורה, שקדמה למציאות, קוראת ומאירה את המציאות היטב, ומחזירה אותנו אל הפשטות, ואל היסודות: "וְאִם־לֹ֨א תוֹרִ֜ישׁוּ אֶת־יֹשְׁבֵ֣י הָאָרֶץ֘ מִפְּנֵיכֶם֒ וְהָיָה֙ אֲשֶׁ֣ר תּוֹתִ֣ירוּ מֵהֶ֔ם לְשִׂכִּים֙ בְּעֵ֣ינֵיכֶ֔ם וְלִצְנִינִ֖ם בְּצִדֵּיכֶ֑ם וְצָרֲר֣וּ אֶתְכֶ֔ם עַל־הָאָ֕רֶץ אֲשֶׁ֥ר אַתֶּ֖ם יֹשְׁבִ֥ים בָּֽהּ" (במדבר, שם)

אם לא נדבר על כך – המציאות לא תתייפה מאליה, היא רק תהפוך למכוערת וקשה יותר. זאת העובדה: זאת מלחמה. האם נגיע אליה מוכנים?

סרן במיל' הרב אביעד גדות הוא מנהל ארגון תורת לחימה

לקריאת המאמר המלא בערוץ 7 - לחץ כאן