לתרומות הרשמה לניוזלטר

האלוף בלוט, אם תקשיב לגלנט הטבח הבא יהיה על שמך

ביום שמחת תורה, נפלה גזרת ההגנה בפיקוד דרום בגלל תודעה עקומה ואיומה. זה בדיוק המצב כרגע בפיקוד המרכז שאתה, האלוף בלוט, יורש מקודמך.

הרב אביעד גדות 02.07.24

ברכות לך, האלוף הטרי אבי בלוט. אני יודע שאתה נרגש, לא בגלל דרגת האלוף הנכספת על כתפיך, היות שהמניה שלה ירדה פלאים בשנה החולפת, אלא מכוח האחריות הכבדה שבקרוב תונח על כתפיך, מכוח השליחות ומכוח המשימה המורכבת והקשה של ביטחון ישראל בגזרת פיקוד המרכז.


בטקס, אמר לך שר הביטחון יואב גלנט: "במציאות שחיים בה מיליוני אנשים – יהודים וערבים - מייצרת מורכבות שאין למעלה ממנה, ולכן משימתו הראשונה והעליונה של מפקד פיקוד המרכז היא קודם כל לוודא שאנחנו נלחמים בטרור, מבטיחים את חיי האזרחים והתושבים ביהודה ושומרון, ואי אפשר להתעלם מכך שזה נעשה בסביבה שבה יש צורך לדאוג, לפעול במינימום הכוח הנדרש ולא במקסימום הכוח האפשרי כתוצאה מהסביבה".

אסור לך להקשיב לו. כי אם תקשיב לגלנט הטבח הבא יהיה על שמך.
גם בפיקוד הדרום התמנה במרץ 2021 למניינם, "אלוף סרוג", "גאוות המגזר", "אחד משלנו" - האלוף אליעזר טולידאנו. האלוף טולידאנו כשל כשלון נחרץ בתפקידו ונחשב היום אחד מקציני הקונספציה, שמכר לנו הצלחה ב"שומר החומות", שאיפשר את התנאים שהובילו לפיגוע בו נרצח לוחם הימ"ס בראל חדריה שמואלי הי"ד, שלא למד שום לקח מפיגוע זה ומפריצת הגדר בגבול ישראל-מצרים בה נרצחו שני לוחמים, שסיפר בראיונות ש"ניצחון" זה לא חיסול החמאס אלא בניית גן ילדים בשדרות. הקונספציה העיקרית היא המחשבה שהקפאת מצב מול האויב אפשרית, שאפשר לחיות לצד מפלצות רצחניות ואכזריות עם אידאולוגיה איסאלמית-נאצית, וש"הבא להורגך השכם להורגו" - זו רק סיסמא. טולדאנו הוכיח, שלאלוף עם כיפה סרוגה אין שום ערך מוסף, אם הוא לא מביא איתו לעבודה את הקדוש ברוך הוא ואת המוסר היהודי.

שר הביטחון יואב גלנט, עדין חי בקונספציה האיומה, ואם תקשיב לו - יהיה זה לא רק כשלון בקריירה שלך, אלא טבח ממשי בילדי בת חפר במיטותיהם, אונס נשים בשומרון, עריפת ראשים בעפולה ובבית שאן, וחטיפת אזרחים בכפר יונה.
אפילו האלוף במיל' גיורא איילנד (איש שמאל פרוגרסיבי) אמר לא מזמן את מה שכל ילד יודע: האויב צבר מספיק כוח כדי להוציא אל הפועל פשיטה של אלפי מחבלים על כפר סבא מקלקיליה למשל.

אתה יורש את פיקוד המרכז מקודמך האלוף פוקס, שכשל נחרצות בתפקידו לא רק בשבירת האמון בינו לבין האזרחים, אלא בכך שלא הוביל לחיסול קיני הטרור ואף לא דרש זאת מהממשלה (הלוקה אף היא בקונספציה). להפך, הסימטריה אותה מתאר גלנט בין יהודים וערבים, בין נרצחים ורוצחים, הפכה לחזות התודעה האקטיביסטית במפקדת פיקוד המרכז, והיא זו שמביאה את המחשבה שאפשר לספק ביטחון ב"מינימום כוח". ככה הגענו למצב בו קיני הטרור בשכם, ג'נין, קליקליה, טול כרם, חברון ויריחו - תוססים וגואים, מחבלים מקיימים צעדות לאור יום כשהם חמושים עד השיניים (כולל בנשק צה"לי), הצירים פתוחים ועשרות יהודים נרצחו בפיגועי ירי, פיגועי אבנים כבר לא נספרים, ישובים סופגים ירי יום יומי בגלבוע, בעמק חפר, בשומרון, בשכונות בירושלים ובהר חברון, ועוד לא דברנו על הרדיפה האובססיבית נגד מתיישבים, כן אלה שעדיין מחזיקים בתודעה יהודית, לפיה זו הארץ שלנו, ושאת האויב צריך לחסל. כן, אלה שטוחנים מילואים במלחמה (תוצאת הקונספציה) אבל לא מקבלים נשק מהימ"חים כשהם חוזרים לאזרחות.

 

הקונספציה שקרסה, איננה ביטחונית בלבד, אלא יושבת על יסודי היסודות של קיומנו הרוחני כיהודים בארץ-ישראל: זהות - צה"ל הוא צבא אוניברסלי פרוגרסיבי? או צבא יהודי? האם הוא בעד כל בני האדם, אויב כידיד, או קודם כל בעד עם ישראל? האם אנו קולקטיב יהודי מול קולקטיב ערבי? מלחמה של עם היהודי מול אויביו שלומדים כבר מחלב אימם שרצח ומוות הם שאיפת החיים? או שהטרור הוא "טרור בודדים"? ולאוכלוסיה התומכת בו אין שום צד? אמת ומוסר - האם צה"ל מחויב לאמת היהודית, למורשת ולתורה? או לשיח נרטיבים ניאו-מרקסיסטי בו יש נרטיב ערבי ויש נרטיב ישראל, הם שם ואנחנו כאן, ואפשר לחיות לצד מפלצת כי אין לנו תוקף מוסרי לחסל אותה? אחריות לעשות צדק - האם תפקידו של צה"ל הוא להיות חברת שמירה ואבטחה, או שיש לו אחריות להשבית אויב ומנקם ולעשות נקמה עמלק של דורנו? לרשת את הארץ שלנו ולאפשר את מצוות ההתיישבות בה? האם לאויב יש אחריות? ואם מנסה לפגוע בנו, ובודאי אם פגע, עליו להיענש קשות? או שצריך לעצור מנהלית רק יהודים מיצהר, אבל ערבי חמוש בשכם הוא חלק מהנוף?

 

האלוף בלוט, עברת קורס מ"כים, קצינים, מפקדי פלוגות, גדודים, חטיבות ואוגדות. למדת להילחם. אבל אף אחד לא לימד אותך איך מנצחים קונספציה. זאת תוכל לעשות ממקורות הרוח שלך, מבית המדרש של מכינת עלי בו גדלת,

ומהניסיון הלאומי הנורא אותו חוו אזרחי ישראל, מדינת ישראל והפיקוד הבכיר של צה"ל, צבא הגנה לישראל, שנכשל במשימה הבסיסית ביותר שלו. אתה תשב בשולחן בפורום מטכ"ל, תשמע עוד מאותו הדבר, תראה את הקיבעון ואת השיגעון, ותצטרך להתגבר על כל זה - כדי לנצח.

אני מתפלל שתצליח.