לתרומות הרשמה לניוזלטר

צעדת האמהות 4#

מחאה כנגד מעצר קצין גבעתי שירה במיידי אבנים בשומרון אמהות של חיילים ואזרחים מכל הארץ יחד עם תנועת "צעדת האמהות" הפגינו מול כלא בית ליד כנגד מעצר הקצין שירה על מחבלים שזרקו אבנים בשומרון. ראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיע להפגנה ואמר: "חרפה. תושבי השומרון וכל אזרחי מדינת ישראל מגבעם את לוחמי צהל. הממשלה צריכה להתבייש"

מיקום: צומת בית ליד 30.12

אמהות של חיילים יחד עם אזרחים מכל הארץ, קצינים במילואים וראשי עמותת "צעדת האמהות" ו"תורת לחימה" מפגינים ברגעים אלו מול כלא בית ליד, שבו ירצה את עונשו מפקד צוות בגבעתי וזאת משום שירה לעבר חוליית מחבלים שזרקה אבנים לעבר מכוניות ישראליות בצפון השומרון.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן:

באתי בשם כל תושבי השומרון לומר כאן, המציאות הזו שחיילי צה"ל וכוחות הביטחון מסכנים את חייהם כדי להביא ביטחון בכל מדינת ישראל ובמקום לקבל צל"ש הם נשלחים לכלא הצבאי, היא בושה וחרפה*

אני רוצה להגיד לרוה"מ, נפתלי בנט, להקריא לו דברים שהוא כתב, רק לפני שנתיים: לא משפטנים הם המצפן המוסרי של צה"ל אלא לוחמים והמפקדים. חיילי צה"ל לא צריכים לפחד לירות על מחבלים ולא צריכים להסתתר בבונקרים.

ואנחנו באנו לכאן כולנו מכל הארץ וגם מהשומרון כדי להצדיע למפק"צ הגיבור שצריך להיכנס לכלא כי הוא עשה את תפקידו וירה במחבלים מיידי אבנים ולהגיד לממשלה הזו אנחנו לא ניתן לכם להפקיר את חיילי צה"ל, לא ניתן לכם להפקיר את גבול הצפון, לא ניתן לכם להפקיר את תושבי השומרון, ויש הקשר ישיר בין ההפקרות הביטחונית והבושה וחרפה ששולחת לוחם בצהל, מפק"צ בסיירת מובחרת, לכלא כי הוא ירה במחבלים לבין ההפקרה של יהודה דימנטמן בחומש *
עם ישראל חי"

מתנועת 'צעדת האמהות' וארגון 'תורת לחימה' נמסר:

"קצין גיבור מגבעתי הולך לכלא! עונש על.. ירי במחבלים! בכירי צה"ל תתעשתו!"

"מצופה מהפיקוד הבכיר לגבות את הלוחמים ולהפיץ את התחקיר שמעודד חתירה למגע במקום הססנות ופסיביות, לצד השיפורים המקצועיים הנדרשים! מצופה לתת גב ברור ללוחמים - במיוחד אל מול הטרור הערבי הגואה בעת האחרונה! זו חובתכם כמפקדים וכשליחי ציבור! שחררו את הקצין הגיבור!"


מדובר באירוע מה 8.12 שבו כוח עם צלף בפיקוד מפק"צ יצא למארב לסיכול פח"ע מהכפר יעבד על ציר 585 בנקודה שתוכננה מראש, זיהה מחבלים חשודים שפורקים מרכב ותוקפים באבנים רכב ישראלי שנסע על הציר, חתר למגע ופתח באש.

אלא שלאחר האירוע, הוחלט להעמיד את מפקדי הכוח לדין, לנזוף במ"פ ולשלוח את המפק"צ ל5 ימי מחבוש.

בעקבות המקרה, מפקד האוגדה המרחבית אסר לבצע מארבים נגד פח"ע ערבי ללא אישורו